Eurolygoje paskutinę vietą užimantis Kauno „Žalgiris“ (3/19) desperatiškai, bet nesėkmingai mėgina pagerinti savo padėtį. Antradienį žalgiriečiai savo arenoje 70:74 (18:17, 17:18, 16:18, 19:21) neatsilaikė prieš italų Milano „AX Armani“ klubą (16/7).

„Žalgiris“ Eurolygoje patyrė jau 9 pralaimėjimus iš eilės. Paskutinį kartą pergale žalgiriečiai mėgavosi dar gruodžio 2 dieną, kai namie nugalėjo Vitorijos „Baskonia“ komandą iš Ispanijos (72:68).

Abi komandos antradienio mače vertėsi ne stipriausių sudėčių. Lietuvos čempionams dėl traumų padėti negalėjo Janis Strelniekas, Mantas Kalnietis ir Regimantas Miniotas. „AX Armani“ gretose nebuvo Luigi Datome, traumuotų Shavono Shieldso ir Konstantino Mitoglou, o taip pat ir Trey Kello

Rungtynių metu "Žalgirio" arenoje buvo pagerbtas nusipelnęs krepšinio treneris Vladas Garastas. Jis antradienį švenčia 90-ies metų jubiliejų. Žiūrovai V. Garastą sutiko stovėdami ir griaudint ovacijomis.

Žalgiriečiai solidžiau pradėjo rungtynes ir kol Milano komanda strigo puolime, atitrūko nuo varžovų 7:2, 14:7. Bet neilgai trukus „AX Armani“ puolimo mašina užsivedė. Kelių minučių spurtas 10:2 italams leido persverti rezultatą savo naudai (16:17).

Nuo tos akimirkos aikštelėje užvirė atkakli kova. Abi komandos sugebėdavo surengti po kelis trumpus spurtus, bet į oponentų bandymą nutolti tiek „Žalgiris“, tiek „AX Armani“ pateikdavo savų atsakymų ir sugrąžindavo intrigą.

Skirtingai nei daugelyje ankstesnių dvikovų, „Žalgiris“ šį kartą kovėsi iki pabaigos. Likus žaisti 2 minutes komandas skyrė tik 2 taškai (65:67). Tačiau svečiai perėmę kamuolį surezgė kontrataką, pasibaigusią Kyle'o Hise'o dėjimu ir atitrūko penkiais taškais (65:70). Galiausiai Milano ekipa išplėšė pergalę rezultatu 74:70.

„Žalgirio“ gretose vėl solidžias rungtynes sužaidė Lukas Lekavičius. Gynėjas per beveik 28 minutes įmetė 16 taškų (4/6 dvit., 8/8 baudų), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Žalgiriečiai šį kartą neprilygo varžovams kovoje dėl atšokusių kamuolių (26-36), o po savuoju krepšiu jiems leido nusiimti 14 kamuolių, kai puolime patys tai padarė tik 3 sykius.

Kitas rungtynes Eurolygoje žalgiriečiai žais jau ketvirtadienį. Tą dieną Kauno komanda svečiuose kovos su „Monaco“ klubu (12/12).

„Žalgiris“: L. Lekavičius 16, T. Cavanaugh 13, E. Ulanovas 9, J. Lauvergne'as 8, K. Lukošiūnas 8, A. Milaknis 5, T. Websteris 4, J. Nebo 3, N. Giffey 2, P. Jankūnas 2.

„AX Armani“: M. Delaney 20, T. Danielsas 15, K. Hinesas 11, S. Rodriguezas 10, B. Bentilas 5, D. Hallas 5, D. Alviti 3, N. Melli 3, G. Ricci 2.

Standings provided by SofaScore LiveScore

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Žalgiris“ – „AX Armani“ 70:74 (18:17, 17:18, 16:18, 19:21)

Pražangą išprovokavęs K. Hinesas pataiko tik vieną baudos metimą (65:70). Žalgiriečių padrika ataka bevaisė, o kamuolį perėmę „AX Armani“ atsako K. Hineso dėjimu likus žaisti pusę minutės - 65:72. Žalgiriečiai bandė griebtis šiaudo, bet Milano komanda tiksliau sužaidė mačo pabaigą - 70:74.

E. Ulanovas pergudravo varžovą, bet nepataikė iš po krepšio. „AX Armani“ ataka netaikli,likus žaisti 2 minutes komandas skiria 2 taškai (65:67).

Kova toliau vyksta taškas į tašką. B. Bentilas įmeta dvitaškį iš po krepšio, likus žaisti 5 min. išvesdamas saviškius į priekį 62:64.

Lemiamą ketvirtį pataikydami pradeda T. Websteris ir J. Lauvergne'as, tačiau Milanas atsako B. Bentilo ir M. Delauney tritaškiais - 55:59.

Trečias kėlinys: „Žalgiris“ – „AX Armani“ 51:53 (18:17, 17:18, 16:18)

Trimis rezultatyviomis atakomis žalgiriečiai persveria rezultatą savo naudai 49:47. Visgi kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidžia „AX Armani“ komanda. Po 30 minučių kovos svečiai turi dviejų taškų pranašumą – 51:53.

Milano krepšininkai vėl surengia minispurtą, pelnydami 7 taškus be atsako. 26 min. kauniečiai atsilieka 43:47.

K. Lukošiūno tritaškis išveda žalgiriečius į priekį 40:38. Po T. Cavanaugh tritaškio - 43:40.

Antras kėlinys: „Žalgiris“ – „AX Armani“ 35:35 (18:17, 17:18)

Panašus skirtumas tarp komandų laikėsi neilgai. Kauniečiai po spurto 8:0 ir vėl sugebėjo persverti rezultatą savo naudai 33:32. M. Delaney pataikė tritaškį, bet prieš pat pertrauką lygybę atstatė L. Lekavičius - 35:35.

T. Danielso ir S. Rodriguezo rezultatyvios atakos bei taiklūs metimai antro ketvirčio pradžioje tolina Milano komandą. 13 min. „AX Armani“ atitrūksta 18:26.

Pertraukėlės tarp pirmo ir antro kėlinukų metu arenoje buvo pagerbtas nusipelnęs krepšinio treneris Vladas Garastas. Jis šiandien švenčia 90-ies metų jubiliejų.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ – „AX Armani“ 18:17

A. Milaknio tritaškis šeimininkams sukrovė 7 taškų pranašumą (14:7), bet svečiai greitai smogė atgal. „AX Armani“ per tris minutes spurtavo 10:2 ir persvėrė rezultatą - 16:17. Paskutinėje kėlinio atakoje dvitaškį pelnęs T. Websteris sugrąžina Kaunui trapų pranašumą 18:17.

Milano komandai susitikimo pradžioje žaidimas nesiklijuoja. Įpusėjus 6-ai minutei kauniečiai pirmauja 7:2 ir Ettore Messina prašo pirmosios pertraukėlės. Tuo metu L. Lekavičius siaučia aikštelėje ir po gynėjo baudų metimų rezultatas jau 9:2.

Nerezultatyvi rungtynių pradžia: sužaidus 4 minutes  „Žalgiris“ priekyje 5:2.

„Žalgirio“ starto penketas: L. Lekavičius, K. Lukošiūnas, E. Ulanovas, T. Cavanaugh ir J. Nebo.