Antradienio vakare Argentinos rinktinė vykusiame 2022 m. Pasaulio taurės pusfinalyje 3:0 nugalėjo Kroatijos futbolininkus ir iškovojo kelialapį į šio turnyro finalą.

34-ą minutę Julianas Alvarezas buvo pargriautas Kroatijos rinktinės vartininko Dominyko Livakovičiaus, o teisėjas skyrė 11 metrų baudinį. Taip pat už protestus Mateo Kovačičiui buvo parodyta geltona kortelė.

Keletą akimirkų prieš tai, Kroatijai nebuvo skirtas kampinis, kai Ivano Perišičiaus smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į Emiliano Martinezo vartų virpstą.

Po nesėkmingai pasibaigusių rungtynių M. Kovačičius teigė, kad dvi teisėjo Daniele Orsato „esminės klaidos“ lėmė jų pralaimėjimą.

„Negaliu patikėti, kad ten nebuvo kampinio“, – sakė M. Kovačičius. „O tada tas baudinys.. Niekada nekomentavau teisėjų ir neketinu to daryti, bet tai dvi esminės klaidos, kurios mums kainavo rungtynes“.

M. Kovačičiaus komandos draugas Luka Modričius sutiko su šia nuomone ir teigė, kad prieš baudinį kroatai buvo geresnė komanda.

„Ten nebuvo baudinio – tokia mano nuomonė. Tai mums sukėlė šiokį tokį stresą. Pusę minutės prieš tai turėjo būti kampinis, bet jis nebuvo skirtas. Manau, kad baudinys pakeitė visas rungtynes.

Prieš jį mes buvome tie, kurie kontroliavo žaidimą. Galbūt nebuvome tokie pavojingi prieš jų vartus, bet mes turėjome kamuolį ir jį kontroliavome. Deja, viską pakeitė baudinys, kurio niekada nebūčiau skyręs tokiose rungtynėse. Esu labai nusiminęs, kad jie jį paskyrė“.

Visgi L. Modričius pripažino, kad Argentina pelnytai laimėjo.

„Mes pralaimėjome rungtynes, taip jau nutinka. Tiesiog turime pasveikinti Argentiną. Jie šiandien buvo geresnė komanda ir tikrai labiau nusipelnė laimėti“, – sakė L. Modričius.