REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Mes buvome Europoje, bet tuo sunku patikėti. Kraštas labia atsilikęs. Nors jau yra paskirti ministrai, institucijos dar tik kuriasi“, - savo pirmaisiais įspūdžiais dalijosi Seimo Užsienio reikalų komiteto narys Vaclavas Stankevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Jam antrino ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Vytautas Čepas. Jis teigė, kad Kosovas - tai šiukšlynai, purvas, griuvenos. „Lietuviai, kurie sako, kad Lietuvoje yra blogai, tegu nuvažiuoja į Kosovą pasižiūrėti, kas yra „tikras gyvenimas“. Apibendrindamas galėčiau pasakyti - tai tikra Europos skylė“, - situaciją komentavo parlamentaras.

REKLAMA

„Vis dėlto galima matyti, kad šalis stojasi ant kojų - vyksta labia daug statybų. Tiesa, jos nebaigtos. Įrengti tik pirmieji aukštai, nes kol statyba nebaigta, bankams nereikia grąžinti kreditų. Todėl valstybė pilna tokių baisių statinių“, - pasakojo V.Čepas.

Seimo nariai buvo susitikę su šešiais ten dirbančiais Lietuvos policininkais, tačiau jie apie kriminogeninę situaciją nedaug tegalėjo papasakoti - mat ir Lietuvos delegacijos tikslas buvo išsiaiškinti krašto apsaugos problemas. Vis dėlto V.Čepas pasakojo, kad šalyje Saugus jaustis negali.

REKLAMA
REKLAMA

„Po Prištiną vaikščiojome visur lydimi automatais apsiginklavusių amerikiečių - po porą priekyje ir už nugaros. Matyt, situacija nėra saugi, jei vedžiojo su tokia palyda. Paklausti apie narkotikus KFOR (NATO taikos palaikymo pajėgos Kosove) atstovai mums ir pasakojo, ir nuotraukas rodė, kaip jie yra gabenami. Narkotikai - viena didelė problema. O kita problema - siaučianti mafija. Ji labai įtakinga, tad dėl daugelio dalykų reikia klausti jos leidimo, o jį gavus susimokėti duoklę“, - nūdienos naujos Europos valstybės realijas atskleidė Seimo narys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Padėti - mūsų pareiga?

V.Stankevičiaus nuomone, Seimas, pripažindamas Kosovo nepriklausomybę, kartu įsipareigojo padėti valstybei kurtis. „Kosovui mes jau padedame: ten tarnauja Lietuvos kariai, drauge su Kosovo policija dirba policijos pareigūnai. Jie labai vertina mūsų paramą ir pripažinimą. Bendraudami su krašto apsaugos ministru ir premjeru Hashimu Thaci sakėme, kad galime pasidalyti Lietuvos patirtimi rengiantis narystei NATO ir Europos Sąjungoje“, - sakė Seimo narys.

Vizito metu ministras pasiūlė besikuriančios Kosove saugumo pajėgų ministerijos civiliams pareigūnams ir būsimiems pajėgų kariams atvykti mokytis į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją Vilniuje ir Baltijos gynybos koledžą Tartu, Estijoje.

REKLAMA

Parlamentaras V.Stankevičius taip pat pasakojo apie baisią kriminogeninę situaciją Kosove – jame ne tik gaminami, bet ir per jį pervežami narkotikai, todėl, jo teigimu, būtina stiprinti valstybines institucijas - policiją, kariuomenę ir Parlamentą.

„Jie turi eiti demokratijos keliu. Jei nebendrausime su Kosovu, kriminogeninė padėtis tik blogės. Dar kartą noriu pakartoti – tokių baisių vaizdų niekur Europoje nesu matęs. Todėl mes, pripažinę Kosovą, esame atsakingi už jo raidą ir klestėjimą, kad žmonės gyventų pagal Europos Sąjungos standartus“, - sakė V.Stankevičius.

Visiškai priešinga yra V.Čepo nuomonė. Jo teigimu, šalyje vis dar egzistuoja aštrus nacionalinis konfliktas ir vargu ar kada nors jis baigsis. „Kai Seimas pripažino Kosovo nepriklausomybę, aš buvau „prieš“. Šalia juk Albanija - ir matyti, kad gyvena dauguma albanų. Pas mus, kai namą pastato, kelia vainiką, o ten - Albanijos vėliavą. Jie dabar turi savo vėliavą ir herbą, tačiau tokių vėliavų retai kur galima pamatyti. Valstybinės kalbos dvi - serbų ir albanų, tai viršuje albaniškai, o apačioje serbiškai, tačiau serbiškos iškabos užpurškiamos dažais“, - apie tebesitęsiančią konfliktinę situaciją pasakojo parlamentaras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų