Lietuvos futbolo rinktinė nutraukė beveik metus besitęsusią pralaimėjimų seriją. Vis dėlto, lygiosios vertinamos prieštaringai – lietuviai svečiuose 1:1 (0:1) sužaidė su nykštukės Maltos komanda.

Vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas pasirinko gana drąsią starto sudėtį. Joje šįkart atsidūrė du puolėjai – Nerijus Valskis ir ne itin daug klube Škotijoje žaidžiantis Deivydas Matulevičius.

Starto sudėtyje pasirodė po ilgos pertraukos į rinktinę pakviestas Vytautas Andriuškevičius, o gynybos širdį sudarė bendraklubiai – Rusijos Tomsko „Tom“ žaidžiantys Edvinas Girdvainis ir Tomas Mikuckis.

Pirmasis pavojingas momentas kilo prie šeimininkų vartų. Arvydas Novikovas gavo kamuolį netoli vartų, bet, užuot smūgiavęs, pasirinko perdavimą, kuris komandos draugų nepasiekė.

Po maždaug 10-ies minučių tas pats saugas mušė iš toli. Kamuolį šiaip ne taip atrėmė vartininkas Andrew Hoggas.

23-ąją rungtynių minutę į priekį išsiveržė Maltos komanda. Smūgiu iš labai toli kamuolį į vartus nukreipė Andrei Agiusas.

Lietuviai iškart po praleisto įvarčio pataikė į virpstą. Tai padarė D. Matulevičius.

Nors Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo aktyviau, po įvarčio žaidimas apsilygino.

53-ąją minutę lietuviai atstatė lygybę. Fantastišku smūgiu į tolimąjį kampą pasižymėjo Vykintas Slivka.

60-ąją minutę puikų baudos smūgį atliko A. Novikovas. Kamuolį atmušė A. Hoggas.

78-ąją minutę po Maltos komandos startinės padėties, smūgio galva ir rikošeto Lietuvos rinktinės vartus apgynė Emilijus Zubas.

Rungtynių pabaigoje aktyviau žaidė lietuviai, bet rezultatas nebepasikeitė. Maltos futbolininkai džiaugėsi pirmuoju pasaulio čempionato atrankos turnyro tašku. Lietuviai neslėpė nusivylimo.