Kontroliniame mače „Žalgiris“ nugalėjo „Donetsk“ ekipą

Kauno „Žalgirio“ komanda tęsia draugiškų rungtynių ciklą. Šiandien žaisdami ne tik be keturių Lietuvos garbę ginančių rinktinės žaidėjų, bet ir be Marcuso Browno, Traviso Watsono ir Mindaugo Kuzminsko žalgiriečiai nugalėjo Donecko „Donetsk“ ekipą iš Ukrainos. Pergalę kauniečiai pasiekė rezultatu 77:68 (16:21, 23:18, 12:10, 26:19).

Rungtynes „Žalgiris“ pradėjo tokiu startiniu penketu: Aleksandras Čapinas, Artūras Milaknis, Siim-Sander Vene, Povilas Čukinas ir Mirza Begičius. Būtent pastarasis krepšininkas, pataikydamas dvi baudas, atidarė žalgiriečių sąskaitą šiose rungtynėse. A.Milakniui įmetus iš 8 metrų bei P.Čukinui taikliai atakavus iš vidutinio nuotolio mūsiškiai dukart lygino santykį (5:5, 7:7), tačiau ukrainiečiai įjungė aukštesnę pavarą ir atsiplėšė 16:8. Po Aco Petrovičiaus minutės pertraukėlės kauniečiai suaktyvino gynybą, o puolime privertė varžovus prasižengti – DeJuano Collinso ir M.Begičiaus baudų metimai sušvelnino atsilikimą 12:16. Trečiasis „Donetsk“ tritaškis vėl suteikė kvapo svečiams, bet Dainiaus Šalengos dėjimas bei vėliau sumestos dvi baudos užfiksavo galutinį pirmojo kėlinio rezultatą – 16:21.

Antrojo kėlinio pradžioje ukrainiečiai sugebėjo pataikyti iš toli baigiantis atakai skirtam laikui ir padidino persvarą iki dviženklės (26:16). Su tuo nenorėjo taikyti A.Milaknis, kuris įmetė tritaškį per varžovo rankas, o metimą iš vidutinio nuotolio pridėjo Omaras Samhanas (21:26). Į Donecko snaiperio Jasmino Hukičiaus 5 taškus tuo pačiu atsakė A.Milaknis, dvi baudas sumetė D.Šalenga ir „Žalgirio“ deficitas sumenko iki 3 taškų – 28:31. Donecko ekipa kiek atsigavo pelnydama 4 taškus iš eilės, tačiau dar dvi D.Šalengos taiklios baudos bei įspūdingas M.Begičiaus dėjimas su pražanga (33:37) įkvėpė žalgiriečius dar sėkmingesniam darbui ginantis. Zoninė gynyba davė vaisių, o puolant įsižaidė D.Collinsas, po kurio 6 taškų prieš pat įpusėjant mačui rezultatas tapo lygus – 39:39.

Trečiąjį kėlinį ukrainiečiai pradėjo pelnydami 5 taškus, bet netrukus vėl įklimpo „Žalgirio“ gynyboje. Kitoje aikštės pusėje puikiai žaidimui dirigavo D.Collinsas, išvedęs metimams po krepšiu P.Čukiną ir O.Samhaną, o vėliau ir pats sumetęs dvi baudas. Minimalų mūsiškių pranašumą (45:44) greitai padidino iš vidutinio nuotolio pataikęs A.Čapinas bei baudas sumetęs D.Šalenga – 50:46. Abejoms komandoms ketvirčio rezultatyviau užbaigti nepavyko, bet kauniečiai išlaikė šiokią tokią persvarą – 51:49.

Paskutinį kartą „Donetsk“ pirmavo vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui po dar vieno taiklaus tolimo metimo (52:51). Tuomet po dvi baudas sumetė M.Begičius ir D.Collinsas, prasiveržęs tikslus buvo D.Šalenga, o A.Milaknis tritaškiu anuliavo Branko Cvetkovičiaus pataikymą – 60:55. Po D.Collinso prasiveržimo ir varžovų pražangos neišlaikė „Donetsk“ trenerio Sašos Obradovičiaus nervai. Jis gavo dvi technines pražangas, todėl D.Collinsas per ataką pelnė net 6 taškus (66:55), o D.Šalengai dukart pataikius iš toli (73:57), rungtynių baigtis tapo aiški. Jų pabaigoje du tritaškius įmetęs J.Hukičius tik sumažino „Žalgirio“ pranašumą – 77:68.

Žalgiris“: D.Collinsas 23 (16/19 baud., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), D.Šalenga 19 (4 atk. kam.), A.Milaknis 14 (4/7 trit.), M.Begičius 11, P.Čukinas 4, O.Samhanas 4, A.Čapinas 2, S.Vene 0, G.Žylė 0.

„Donetsk“: J.Hukičius 21, B.Cvetkovičius 17.