Galingai sezoną pradėjęs Toronto „Raptors“ (9/1) klubas pirmadienio naktį Lietuvos laiku išvykoje 121:107 sudorojo Los Andželo „Lakers“ ekipą ir pirmauja NBA Rytų konferencijoje.

Viena pagrindinių Kanados klubo sėkmės priežasčių – šią vasarą komandos vyriausiuoju treneriu tapęs ir žaidimo schemas pastebimai pakeitęs Nickas Nurse‘as.

Amerikiečio taktinės naujovės stipriai pakeitė ir lietuvio Jono Valančiūno žaidimą – „Raptors“ centras šį sezoną žaidžia mažiausiai minučių karjeroje, tačiau pelno daugiausiai taškų.

Vidurio puolėjas šiame sezone vidutiniškai per 18,9 minučių renka 13,9 taško ir tai yra daugiausiai taškų, iš visų mažiau nei po 20 minučių rungtyniavusių krepšininkų NBA istorijoje.

Paskutinį kartą bent vienas krepšininkas panašius rezultatus NBA lygoje fiksavo prieš 30 metų.

1988-89 metų sezone Quintinas Dailey per 19,1 minutes pelnydavo 13,4 taško, o 1970-71 m. sezone Flynnas Robinsonas per 19,3 minutes įmesdavo 13,3 taško.

Pagrindinė N. Nurse‘o naujovė tapo ta, kad J. Valančiūnas ir Serge Ibaka kartu nepradeda rungtynių nuo dvikovos pradžios, kaip būdavo anksčiau.

Strategas atsižvelgdamas į varžovus nusprendžia, kuris žaidėjas pradės dvikovą startiniame penketuke ir dažniausiai šie krepšininkai aikštelėje keičia tik vienas kitą.