Istorinis savaitgalis ir pasirodymas NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynėse Domantui Saboniui baigėsi skambiu akordu. Geriausias Lietuvos krepšininkas kartu su krepšinio karaliumi Lebronu Jamesu atsidūrė NBA žvaigždžių špindesyje ir nuskynė dramatišką pergalę. Tiesa, šventėje netrūko ašarų ir jautrių akimirkų.

Čikagoje dirbantis žurnalistas Saulius Nalivaika praneša, kad norinti patekti į šias rungtynes gerbėjams teko plačiai praverti pinigines – bilietai brangiausi istorijoje.

„Esame prie pagrindinio įėjimo, kur įrengtą TNT studiją, čia dirba Shaquille'as O' Nealas, Charlesas Barkley. Tai yra legendiniai buvę krepšininkai, kurie kaip magnetas traukia visus fanus, šį sekmadienį atvykusius į NBA žvaigždžių rungtynes. Ir matote, kiek yra daug žmonių, visi jie apspitę tą zoną, į kurią patekti negalima, nes ji yra atitverta“, – pasakoja S. Nalivaika.

Bet svarbiausio įvykio šie aistruoliai atvyko išvysti ne koridoriuose, o pagrindinėje erdvėje.

„Antroji diena iš eilės, kai Domantas Sabonis vėl yra ant „United Center“ arenos parketo. Lietuvis vienas pirmųjų atėjo daryti apšilimo“, – sako S. Nalivaika.

Organizatoriai išties pasistengė – surengė įspūdingą reginį. Prieš dvikovą pagerbtas sraitgasparnio katastrofoje kartu su dukra žuvęs Kobe Bryantas. Dainuojant Jennifer Hudson arena tiesiog nuščiūva.

Buvęs krepšininkas Dwyane'as Wade'as nesulaiko ašarų.

Istorinis vakaras ir pačiai NBA, mat klasikinis „Visų žvaigždių“ rungtynių formatas buvo visiškai naujas. Žaidžiami trys kėliniai ir po jų rezultatas tampa nulis-nulis. Kiekvienas kėlinys tapo svarbus, nes jo nugalėtojai gauna 100 tūkst. JAV dolerių prizą, skirtą Čikagos bendruomenės labdarai.

Ketvirtoje dalyje susumuojami kėlinių taškai, o prie pirmaujančios komandos taškų dar pridedami 24 Kobe garbei ir išjungus laiką reikia pelnyti tam tikrą taškų ribą.

Šiuo atveju Antetokounmpo komanda po trijų kėlinių pirmavo 133:124, tad norint laimėti rungtynes reikėjo surinkti 157. Ironiška, bet toks skaičiavimas įnešė intrigą. Paskutiniame kėlinyje užvirė tikras karas, komandos gynėsi, liejosi aistros ir galiausiai po šio baudos metimo L. Jameso komandą iškovojo dramatišką pergalę. Prie jos prisidėjo ir D. Sabonis. Indianos „Pacers“ lyderis pelnė abu taškus baudomis ir per 19 minučių atkovojo 6 kamuolius.

„Paskutinis kėlinys buvo žiaurus. Visi norėjo laimėti, abi komandos bandė viską daryti. Naujas formatas žiauriai patiko, kaip jūs matėte, visi fanai norėjo, kad visos žvaigždės taip žaistų. Aš manau, kad daug geresnės rungtynės pasidarė. „Visų žvaigždžių“ savaitgalis žiauriai patiko, negalėjo būti geriau. Visa šeima buvo kartu“, - sakė D. Sabonis.

„Šiais metais NBA Žvaigždžių diena išsiskyrė gerokai brangesniais bilietais. Pigiausias bilietas kainavo 800 JAV dolerių, tiesa tie bilietai buvo ten viršuje, kur matomumas tikrai nelabai koks. Jeigu gerbėjai norėjo patekti ir penktadienio, šeštadienio ir sekmadienio rungtynes, vidutiniškai mokėdavo po 4700 JAV dolerių. Tai 700 dolerių brangiau nei ankstesniais metais“, – priduria S. Nalivaika.