• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinijoje nebeliko klastočių – visi klastotojai pabėgo į Europą. Kol kas tai tik Kinijos valdžios siekiamybė, tačiau atrodo, kad šioje šalyje klastočių verslas jau nebeklestės kaip anksčiau.

Kinijoje nebeliko klastočių – visi klastotojai pabėgo į Europą. Kol kas tai tik Kinijos valdžios siekiamybė, tačiau atrodo, kad šioje šalyje klastočių verslas jau nebeklestės kaip anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

China Daily rašo, jog Kinijos pareigūnai iš Kovos su Intelektinės nuosavybės pažeidimais ir prekių padirbinėjimu Nacionalinės vadovaujančios grupės informavo, kad jie keičia savo taktiką ir rengs daugiau reidų regionuose, kuriuose fiksuojama daugiausia pažeidimų, siekdami sunaikinti jų židinius, tuo pačiu metu sutelkiant savo dėmesį į internetinę prekybą padirbtomis prekėmis ir suklastotomis kopijomis. Pareigūnų taikinyje taip pat atsidurs klastočių gamybos ir platinimo grupuotės, kurios veikia tarptautiniu mastu.

REKLAMA

Tačiau klastotojai taip pat mobilizuojasi. Siekdami mažinti kaštus, drabužių, vaistų, maisto, programinės įrangos ir pramoginių prekių klastočių gamybą iš Rytinio regiono jie perkelia į mažiau išsivysčiusius Vidurio ir Vakarų regionus bei miestų pakraščius, o populiarėjanti internetinė prekyba leido klastočių platinimui panaudoti efektyvesnę virtualią erdvę.

Tai sąlygojo ir pažeidimų internete didėjimą. Patys pažeidėjai tampa labiau organizuoti, todėl pažeidimų eliminavimas reikalauja vis daugiau pastangų. Viena naujausių tendencijų – padirbtų vaistų pardavimo internetu bumas. Kitais metais Kinijos pareigūnai žada įgyvendinti specialias kampanijas ir tikisi e-komercijos platformų bendradarbiavimo kovoje su nusikalstama veika.

REKLAMA
REKLAMA

Toks tikėjimas turi pagrindą, nes dar šių metų rugpjūtį Taobao.com, didžiausia Kinijos internetinė prekybos platforma, pasirašė memorandumą su Tarptautine kovos su klastotėmis koalicija, Vašingtone įsikūrusia pelno nesiekiančia organizacija, parodydama, jog netoleruos klastočių gamybos ir prekybos. Bendradarbiavimu siekiama pagerinti turimas technologijas, skirtas pranešimams apie suklastotas prekes ir jų indentifikavimui, o taip pat kurti mokomąją medžiagą interneto pirkėjams ir pardavėjams.Anksčiau ar vėliau šiuo Taobao.com pavyzdžiu paseks ir kitos elektroninės prekybos parduotuvės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Statistika byloja, kad Kinijoje kova su padirbinėtojais neapsiriboja vien tik deklaratyviais teiginiais ir skambiais šūkiais. Nuo sausio iki rugsėjo praėjusiais metais buvo pradėta 234 000 baudžiamųjų bylų dėl intelektinės nuosavybės teisių pažeidimų. Šios bylos bus atviros visuomenei. Kinijos pareigūnai taip pat žada sukurti klastočių platintojų ir gamintojų juodąjį sąrašą, kuris bus skelbiamas viešai, todėl vartotojams ir įmonėms bus sudaryta galimybė pasitikrinti savo verslo partnerius.

Suintensyvėjusi kova su klastotėmis – teigiamas ženklas, kuris neabejotinai bus palankiai įvertintas visos tarptautinės verslo ir politinės bendruomenės bei sukurs palankesnę terpę verslui Kinijoje. Kinijai tikrai to reikia, ypač dabar, kai dėl brangstančios darbo jėgos ji praranda savo konkurencingumą.

Autorius: Erikas Saukalas, „Metida“ asocijuotasis partneris, tarptautinių ryšių grupės vadovas

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų