Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“ nutraukė Kauno r. „Hoptrans-Sirenų“ 14-os nepralaimėtų rungtynių seriją LMKL lygoje. Lietuvos čempionės išvykoje po atkaklios ir permainingos kovos įveikė savo varžoves rezultatu 59:54 (15:8, 13:17, 21:14, 10:15) ir pakilo į turnyro lentelės viršų, aplenkdamos antrąjį pralaimėjimą čempionate patyrusias Kauno r. krepšininkes. Netaikliais metimais ir klaidomis pasižymėjusio pirmojo kėlinuko pabaigoje Greta Šniokaitė ir sostinės komandos gretose debiutavusi Marina Solopova pataikė po tritaškį, Lina Pikčiutė pridėjo dvitaškį, o „Kibirkštis-VIČI“ susikrovė 7 taškų persvarą - 8:15.

Keturias antrojo ketvirčio minutes taškus rinko tik „Hoptrans-Sirenos“. Po Kornelijos Balčiūnaitės dvitaškio su varžovės pražanga Kauno r. krepšininkės ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą - 17:15. Po minutės pertraukėlės Lietuvos čempionės spurtavo, tačiau turėtos 6 taškų persvaros neišlaikė. Po dviejų taiklių aikštelės šeimininkių tritaškių pirmąsias rungtynes „Hoptrans-Sirenų“ gretose žaidusi Santa Okockytė metimu nuo lentos išlygino rezultatą. Iki pertraukos likusių 5 sekundžių M.Solopovai užteko kamuolį persivaryti kone per visą aikštelę ir varžovių apsuptyje pataikyti labai sudėtingą tolimą metimą - 25:28.

Banguoto trečiojo ketvirčio, kuriame pirmaujanti komanda keitėsi keletą kartų, pabaigoje individualų šou surengė M.Solopova. „Kibirkšties-VIČI“ naujokė pati pelnė 8 taškus bei atliko puikų perdavimą Linai Pikčiutei, labiausiai prisidėdama prie dviženklės viešnių persvaros - 39:49.

„Hoptrans-Sirenos“ kovingai pradėjo paskutines 10 minučių ir per porą minučių sugebėjo priartėti vieno metimo atstumu - 48:51. Po Hollie Meršon dvitaškio užvirė tikras nervų karas, keturias minutes nei viena komanda nesugebėjo surengti rezultatyvios atakos. Triskart vilnietės surado be priežiūros paliktą L.Pikčiutę. Po vidurio puolėjos 5 iš eilės taškų „Kibirkštis-VIČI“ nutolo 9 taškų atstumu.

Nors, likus 21 sekundei, pirmąjį savo metimą iš žaidimo rungtynėse pataikė Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė, iki tol prametusi 12 kartų, ir tritaškiu sumažino skirtumą iki 4 taškų (54:58), vilnietės pergalės iš rankų neišleido.

„Hoptrans-Sirenoms“ I.Šalkauskė pelnė 17 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. K.Balčiūnaitė pridėjo 14 (12 atk. kamuolių), M.Sauliūtė - 8 taškus.

„Kibirkščiai-VIČI“ L.Pikčiutė surinko 19, M.Solopova -14, G.Šniokaitė - 8 taškus.