Po ilgosios pertraukos iniciatyvą perėmusi Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ įgijo persvarą „Huawei Moterų lygos“ finalo serijoje.

Gitauto Kievino vadovaujama komanda trečiose rungtynėse savo aikštėje 59:50 (9:10, 14:22, 19:7, 17:11) pranoko Klaipėdos „Neptūną“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:1.

Ketvirtasis mačas penktadienį vyks Klaipėdoje.

Agnei Černeckytei įsisiautėjus antrajame kėlinyje, per kurio penkias minutes sumetė visus 13 savo taškų, bangą pagavęs „Neptūnas“ vienu metu pirmavo net 15 taškų persvara – 32:17.

Dominyka Paliulytė tritaškiu atidarė trečią ketvirtį ir klaipėdietės dar turėjo 12 taškų pranašumą – 35:23. Visgi tada per likusias devynias minutes Andros Gabalytės auklėtinės įmetė vos keturis taškus, „Kibirkštis-MRU“ spurtavo net 21:4 ir persvėrė rezultatą savo naudai – 44:39.

Likus žaisti pustrečios minutės, G. Šulskės taikli bauda leido vilnietėms pirmauti – 51:44, tačiau tuomet šeimininkės praleido šešis taškus paeiliui ir komandas teskyrė taškas – 50:51.

Kitoje atakoje G. Šulskė įsmeigė tritaškį, „Neptūnas“ suklydo, G. Šulskė sumetė dar penkis taškus iš eilės ir galutinai uždarė rungtynes – 59:50.

Antroje dvikovos dalyje G. Šulskė pelnė net 18 iš 24 savo taškų. Šiaulietė bendrai realizavo 6 iš 6 dvitaškių, 2 iš 5 tritaškių, 6 iš 9 baudų, sugriebė 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas ir surinko 29 naudingumo balus.

Pastarasis ir taškų rodikliai – geriausio šio sezono rezultatai.

„Neptūnas“ per rungtynes metė vos keturias baudas, iš kurių pataikė dvi. Sostinės klubo krepšininkės realizavo 14 iš 20 baudos metimų (70 proc.).

„Kibirkštis-MRU“: Gabrielė Šulskė 24 (6/6 dvit., 2/5 trit., 6/9 baud., 5 atk. kam., 29 naud.), Justina Miknaitė 10 (5/11 dvit., 4 kld.), Livija Sakevičiūtė 7 (7 atk. kam.).

„Neptūnas“: Agnė Černeckytė (3/7 trit.) ir Ligita Tamutytė (6/8 dvit., 6 atk. kam.) po 13, Dalia Donskichytė (1/6 trit., 7 atk. kam., 5 per. kam.), Dominyka Paliulytė (2/3 trit., 8 atk. kam., 5 kld.) po 9.