0

Argentinoje ir Čilėje vykstančio 33-iojo Dakaro ralio ketvirtąjį etapą trečiadienį automobilių klasėje laimėjo lyderis ispanas Carlosas Sainzas („Volkswagen“). Jis 207 km greičio ruožą įveikė per 1 val. 57 min. 9 sek. ir iškovojo 20-ąją pergalę šiose varžybose per visą karjerą.

Antras finišavo Kataro atstovas Nasseras al-Attiyah („Volkswagen“). Jis nugalėtojui pralaimėjo 50 sek. Trečiąją vietą užėmė prancūzas Stephane'as Peterhanselis (BMW; +1.22).

Pirmaujantis dukart pasaulio automobilių ralio čempionas (1990 ir 1992 m.) K. Sainzas antrąją vietą užimantį N. al Attiyah lenkia 4 min. 24 sek. Trečiojoje pozicijoje - S. Peterhanselis. Jis lyderiui pralaimi 5 min. 41 sek.

Tarp motociklininkų trečiadienį greičiausias buvo ispanas Marcas Coma (KTM) - 2 val. 4 min. Jis tapo varžybų lyderiu. Tai buvo 13-oji Ispanijos motociklininko pergalė Dakaro raliuose.

Antrąją vietą užėmė nugalėtojo titulą ginantis prancūzas Cyrilas Despres (KTM; +0.16), o trečiąją - čilietis Francisco Lopezas („Aprilia“; 2.05). M. Coma į antrąją vietą nukritusį S. Despres lenkia 2 sek. Į trečiąją vietą pakilo F. Lopesas (+20.12).

Keturračių motociklų klasėje ketvirtąjį etapą laimėjo ir lyderiu tapo argentinietis Tomas Maffei („Yamaha“). Sunkvežimių klasėje pergalę iškovojo bendrojoje įskaitoje pirmaujantis rusas Vladimiras Čaginas su „Kamaz“. Rusas per savo karjerą yra laimėjęs net 59 Dakaro ralio etapus.

Ralio, kurį sudaro 13 etapų, dalyviai finišuos sausio 15 dieną Buenos Airėse. Lenktynininkai iš viso turės įveikti daugiau nei 9500 km ilgio trasą.