31
Mačo momentas. (nuotr. zalgiris.lt)

Kauno „Žalgiris” (11-8) iškovojo abi pergales per dvigubą Eurolygos savaitę Italijoje. Penktadienio vakarą Kazio Maksvyčio kariauna Milane 66:61 (19:9, 18:18, 22:13, 7:21) įveikė vietos „AX Armani“ (6-13) klubą.

31

Priminsime, kad antradieno vakarą žalgiriečiai pergalę iškovojo ir Bolonijoje prieš „Virtus”, kur triumfavo 87:77.

O per pirmąsias šio vakaro mačo kelias minutes strigo abi komandos, bet tada pirmasis „Žalgiris” prabudo ir ėmė rinkti taškus, o varžovai puolime buvo bedančiai.

Kėlinio viduryje po kelių Rolando Šmito tritaškių žalgiriečiai atkarpą laimėjo 10:0, o Milano ekipa puolime toliau strigo. „Žalgiris” pirmavo 19:9.

Antrame kėlinyje „Ax Armani“ keletos minučių atkarpą sužaidė sėkmingai ir vienu metu buvo priartėję iki 20:26, bet „Žalgiris” į tai turėjo atsakymų ir prieš ilgąją pertrauką išlaikė dviženklį pranašumą (37:27).

Po pertraukos šeimininkai toliau atrodė vangiai, o „Žalgiris” ėmė dominuoti. Po geros atkarpos K. Maksvyčio kariauna dar labiau truktelėjo į priekį ir pirmavo jau 59:40.

Bet Milano ekipa nebuvo linkusi lengvai sudėti ginklų. Ketvirtąjį kėlinį jie pradėjo atkarpa 10:0. „Žalgiris” pirmuosius savo taškus kėlinyje apskritai pelnė tik sužaidus daugiau šešias minutes!

Kauniečius itin gelbėjo atkovoti kamuoliai puolime, bet „AX Armani“ pataikė dar kelis svarbius metimus ir buvo priartėję net iki 61:63.

Bet kapitonas E. Ulanovas čia pat pataikė svarbų tritaškį ir taip galiausiai nulėmė žalgiriečių pergalę 66:61.

„Žalgiris“: Kevarriusas Hayesas 16 (7 atk. kam.), Rolandas Šmitas ir Edgaras Ulanovas (8 atk. kam.) po 13, Arnas Butkevičius 6, Lukas Lekavičius 5, Ignas Brazdeikis 4.

„AX Armani“: Billy Baronas 1, Devonas Hallas 9, Brandonas Daviesas ir Stefano Tonutas po 8, Deshaunas Thomasas ir Giampaolo Ricci (7 atk. kam.) po 5.