Antradienis – paskutinė tarptautinių plaukimo varžybų „Swim Open Stockholm 2017“ diena. Paskutinę dieną prie starto linijos stojo visi šeši Lietuvos plaukikai. Keturi iš jų – Danas Rapšys, Giedrius Titenis, Andrius Šidlauskas ir Deividas Margevičius – pateko į finalus.

Į keturis finalus Švedijoje neprasibrovusi Rūta Meilutytė turėjo startuoti dar dvejose rungtyse, tačiau pasirinko tik vieną iš jų. Olimpinė čempionė ir pasaulio rekordininkė nusprendė startuoti ne 100 metrų krūtine atrankoje, o laisvuoju stiliumi.

100 m laisvu stiliumi atrankoje Lietuvos plaukikė distanciją įveikė per 58,46 sek. ir bendroje įskaitoje liko 26-a.

Atrankos nugalėtoja tapo Sarah Sjostrom (53,33).

R. Meilutytė 100 metrų laisvu stiliumi šį sezoną yra įveikusi per 55,81 sek. R. Meilutytei priklausantis šios rungties Lietuvos rekordas yra 54,94 sek.

Nepraėjus nei pusvalandžiui, R. Meilutytė turėjo pasirodyti 100 metrų krūtine atrankoje, tačiau nusprendė nestartuoti.

Fantastiškai Švedijoje plaukiantis ir tris aukso medalius iškovojęs Danas Rapšys pateko į 200 m kompleksiniu stiliumi finalą.

Lietuvis atrankoje distanciją įveikė per 2:03,04 min ir į finalą žengė su penktu rezultatu. Atranką laimėjęs vokietis Philipas Heintzas finišavo per 2:01,14 min.

D. Rapšiui priklausantis Lietuvos rekordas yra 1:47,39 min.

Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas sėkmingai pasirodė 50 m krūtine atrankoje.

G. Titenis distanciją įveikė per 27,57 sek, A. Šidlauskas – 28,32 sek. Abu plaukikai pateko į finalą. G. Titenis su trečiu rezultatu, A. Šidlauskas – devintu.

Atranką laimėjęs baltarusis Ilja Šymanovičius finišavo per 27,36 sek.

G. Titeniui priklausantis šios rungties Lietuvos rekordas yra 27,20 sek.

Deividas Margevičius 50 m laisvu stiliumi atrankoje distanciją įveikė per 23,11 sek. ir su trečiu rezultatu pateko į finalą.

Asmeninis plaukiko rekordas šioje rungtyje yra 23,06 sek.

Atranką laimėjęs švedas Christofferis Carlsenas distanciją įveikė per 22,96 sek.

Beatričė Kanapienytė startavo 200 m peteliške atrankoje. Lietuvė distanciją įveikė per 2:25,21 min ir bendroje įskaitoje liko 14-a.

Atrankos nugalėtoja vokietė Franziska Hentke distanciją įveikė per 2:08,94 min.

B. Kanapienytei priklausantis Lietuvos rekordas yra 2:18,29 min.

Lietuvos plaukimo rinktinė Švedijoje iškovojo keturis aukso ir vieną sidabro medalį. D. Rapšys triumfavo trijose rungtyse – plaukdamas 100 ir 200 metrų nugara ir 200 metrų laisvuoju stiliumi. G. Titenis laimėjo auksą, plaukdamas 100 metrų krūtine, sidabrą – 200 metrų krūtine.

D. Rapšys taip pat pasiekė naują 200 metrų laisvuoju stiliumi Lietuvos rekordą – 1:47,10 min.