REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Velykų laikotarpiu gyventojai išleidžia daugiau pinigų nei paprastai. Dėl to suprantama, kad daugeliui aktualu, kada pensijų ir kitų išmokų būtų galima tikėtis šį mėnesį. Su balandžiu prasideda naujas šių metų ketvirtis, tad keičiami minimalūs ir maksimalūs kai kurių išmokų dydžiai.

Velykų laikotarpiu gyventojai išleidžia daugiau pinigų nei paprastai. Dėl to suprantama, kad daugeliui aktualu, kada pensijų ir kitų išmokų būtų galima tikėtis šį mėnesį. Su balandžiu prasideda naujas šių metų ketvirtis, tad keičiami minimalūs ir maksimalūs kai kurių išmokų dydžiai.

REKLAMA

„Sodra“ skelbia, kad vaiko priežiūros išmokos jų gavėjams, tai yra tėvams, kurie augina vaiką iki vienerių ar dviejų metų, bus mokamos nuo balandžio 15 d., o vaiko išlaikymo išmokos – nuo balandžio 23 d.

Nuo balandžio minimali vaiko priežiūros išmoka yra 240 eurų per mėnesį. Didžiausia išmoka negali viršyti 2346,49 euro, jeigu renkamasi vaiką prižiūrėti iki vienerių metų. Jei iki dviejų, tai pirmais metais daugiausia bus mokama 1642,66 euro, o antrais – 938,53 euro per mėnesį.

Kodėl išmokos mamoms didesnės nei tėčiams?

Už nėštumo ir gimdymo atostogas moterims mokamos motinystės išmokos jų gavėjas pasieks per 17 darbo dienų nuo prašymo su visais reikalingais dokumentais pateikimo. Šios išmokos yra vienintelės, kurios, Konstitucinio Teismo sprendimu, neturi „lubų“ arba maksimalios įstatyme numatytos sumos. Nuo balandžio minimali motinystės išmoka yra 240 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Tėčiai, kurie po vaiko gimimo pasiima vieno mėnesio trukmės tėvystės atostogas, tėvystės išmokas turėtų gauti per 5 darbo dienas nuo atostogų pabaigos.

REKLAMA

Kitaip nei mamoms, kurių išmokų dydis neribojamas, tėčiams mokamos išmokos negali viršyti 2 šalies vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių. Nuo antrojo šių metų ketvirčio maksimali tėvystės išmoka bus 2346,49 euro per mėnesį neatskaičius mokesčių, net jeigu vyras sąžiningai mokėjo mokesčius ir įmokas nuo didesnės algos.

Ligos išmoka mokama per 17 darbo dienų nuo visų dokumentų ir duomenų pateikimo. Minimali ligos išmoka yra 176,03 euro per mėnesį, o maksimali – 1877,07 euro. Šios išmokos mokamos tik už tas darbo dienas, kai žmogus realiai negalėjo dirbti įprastiniu darbo grafiku.

REKLAMA
REKLAMA

Nedarbo išmokų jų gavėjai turėtų sulaukti ne anksčiau kaip nuo balandžio 20 d. 2021 m. II ketvirtį (nuo balandžio 1 d. iki birželio 30 d.) Užimtumo tarnyboje užsiregistravusiems asmenims maksimali nedarbo išmoka yra 840 euro.

Ilgalaikio darbo išmoka, į kurią gali pretenduoti 5 metus ar ilgiau vienoje darbovietėje dirbę asmenys pradedama mokėti per 10  darbo dienų nuo atitinkamo sprendimo priėmimo dienos. Jos dydis priklauso nuo buvusio darbuotojo darbo užmokesčio.

Šalpos išmokos per kredito įstaigas šįkart bus išmokėtos balandžio 12 d, per išmokas pristatančias organizacijas ir atsiimant Lietuvos pašte – balandžio 10–26 d. dienomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pensijos į sąskaitą ir į namus

Pensininkams, kurie yra „Swedbank“ klientai, pensijos bus pervestos į sąskaitas balandžio 9–12 dienomis.

Šiaulių, „Luminor“ (buvusio „DnB“) bankų klientams Vilniaus, Šiaulių, Alytaus regionuose tai bus padaryta balandžio 8 d. Kauno, Klaipėdos, Mažeikių regionų gyventojams – balandžio 9 d., o Marijampolės, Šilalės, Utenos ir Panevėžio regionų gyventojams –  balandžio12 d.

SEB, „Medicinos“, „Citadele“ ir „Luminor“ (buvusio „Nordea“), taip pat kitų kredito, mokėjimo klientai pensininkai pensijas į sąskaitas gaus balandžio 9 d.

Pensijas atsiimti Lietuvos pašte bus galima balandžio 10–26 d.

Iš Lietuvos pašto, bendrovių „Victum“, „Bastaras“, „Rausidas“, „Godlija“, „Verpetynė“ į namus pensijos bus pristatytos balandžio 10 – 26 d.

„Sodros“ duomenimis, šiuo metu vidutinė senatvės pensija yra beveik 413 eurų, išankstinė senatvės pensija – 328 eurai, invalidumo – 327 eurai, netekto darbingumo – 268 eurai, o našlių ir našlaičių – 45,5 euro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų