0

Kauno „Žalgiris“ – Kazanės „Unics“ 77:71

Ketvirtadienį Kauno sporto halėje ir vėl kilnojosi stogas. Čia Eurolygos ketvirtojo turo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Kazanės „Unics“ komandą 77:71 (17:17, 23:20, 22:18, 15:16) ir į savo sąskaitą įsirašė trečiąją pergalę.

Pirmuosius kauniečių taškus po tikslaus Roberto Javtoko perdavimo pelnė Edgaras Ulanovas. Perėmęs kamuolį R.Javtokas sukūrė puikią progą greitai atakai, kurią akrobatišku metimu užbaigė J.Andersonas – 4:4. J.Andersonas pavogė antrą kamuolį bei sumetė baudų metimus (6:6). Puikų darbą gynyboje tęsė R.Javtokas, šįkart apdovanojęs varžovą bloku, tačiau 8 taškus pelniusio Keitho Langfordo vedami svečiai buvo priekyje – 6:12. Užsitęsusią „Žalgirio“ tylą nutraukė J.Andersono tritaškis su pražanga, kiek vėliau pastarasis įsmeigė dar vieną tolimą metimą ir mažino atsilikimą iki minimumo – 13:14. Taiklios Pauliaus Jankūno ir Luko Lekavičiaus baudos išvedė žalgiriečius į priekį, bet ketvirtį dvitaškiu baigė „Unics“ gynėjas Curtisas Jerrellsas – 17:17.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ išmušė Kazanės krepšininkus iš vėžių kovingu bei komandiniu žaidimu. Mažiausias žaidėjas aikštelėje L.Lekavičius atkovojo kamuolį puolime ir asistavo Vyteniui Lipkevičiui, rezultatyvų reidą krepšio link surengė P.Jankūnas – 21:17. Sėkmingą žaidimą tęsė V.Lipkevičius, perėmęs kamuolį ir elegantišku metimu pelnęs du taškus. Be to, jis grąžino skolą L.Lekavičiui rezultatyviu perdavimu – 25:17. J.Andesonas įkišo kamuolį R.Javtokui, dvitaškį įmetė Darius Songaila, tačiau kelių tolimų metimų dėka „Unics“ priartėjo (29:27). Dar du taškus rinko D.Songaila, visą varžovų gynybą perskrodė Vaidas Kariniauskas, o dėjimu žiūrovus iš vietų pakėlė J.Andersonas – 35:30. Dviem taškais su pražanga pasižymėjo E.Ulanovas, pirmąją rungtynių pusę nesulaikomu prasiveržimu užbaigė J.Andersonas, didinęs atotrūkį iki trijų – 40:37.

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje žiūrovai stebėjo Artūro Milaknio šou: trys tolimi pastarojo šūviai leido „Žalgiriui“ padvigubinti prieš didžiąją pertrauką turėtą pranašumą– 49:43. Baudos metimus realizavo L.Lekavičius, o A.Milaknis toliau rungtyniavo nesustabdomai. Po taiklaus jo tritaškio ir metimo iš vidutinio nuotolio kauniečiai įgijo dviženklę persvarą – 56:46. Tiesa, „Unics“ nesutriko, atsakė šešiais taškais (56:52). Prieš lemiamą ketvirtį žalgiriečiams solidesnį pranašumą grąžino keturi J.Andersono bei du E.Ulanovo taškai – 62:55.