Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pateko į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį. Penktadienį antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse žalgiriečiai svečiuose 86:66 (19:21, 27:19, 13:13, 17:16) įveikė Kauno "Aisčių" komandą ir laimėjo seriją iki dviejų pergalių rezultatu 2:0.

Pusfinalyje kauniečiai susitiks su Kėdainių „Nevėžio“ arba Klaipėdos „Neptūno“ klubu.

Ne itin rezultatyviai vykusiame pirmajame kėlinyje didžiąją laiko dalį pirmavo aikštės šeimininkai. Nors po keturių Povilo Butkevičiaus taškų „Žalgiris“ buvo įgijęs keturių taškų persvarą (10:6), „Aisčiai“ į tai atsakė spurtu 9:0 ir po Donato Motiejūno dviejų baudos metimų likus žaisti tris minutes aikštės šeimininkai jau turėjo penkių taškų pranašumą - 15:10. Per likusį laiką žalgiriečiams pavyko šiek tiek priartėti, tačiau po pirmųjų dešimties minučių „Aisčiai“ priekyje - 21:19.

Antrajame kėlinyje įvykius aikštelėje jau kontroliavo „Žalgirio“ ekipa. Labai sėkmingai į žaidimą įsiliejęs Tadas Klimavičius pelnė septynis taškus iš eilės, dvitaškį su bauda pridėjo Dainius Šalenga, greitą ataką dėjimu iš viršaus baigė Mantas Kalnietis ir svečių persvara pasiekė devynis taškus - 38:29. Visgi D.Motiejūno ir Giedriaus Kurtinaičio metimų dėka „Aisčiai“ vėl gerokai priartėjo (40:43) ir tik D.Šalengos tritaškis paskutinę ketvirčio sekundę leido Lietuvos čempionams įpusėjus susitikimui pirmauti šešiais taškais - 46:40.

Po didžiosios pertraukos sužaidus dvi minutes D.Šalenga dvitaškiu pirmą kartą laido žalgiriečiams įgyti dviženklę persvarą - 50:40. Nors Tautvydas Barštys vėl buvo leidęs "Aisčiams" priartėti (45:52), D.Šalenga ir T.Klimavičius grąžino svečiams dviženklį pranašumą - 57:45. Visgi ketvirtį keturiais taškais iš eilės baigė Vygantas Metelica, du baudų metimus pridėjo Tomas Masiulis ir po trijų ketvirčių "Aisčių" deficitas vis tie patys šeši taškai - 53:59.

Žalgiriečiai visus reikalus šiose rungtynėse išsprendė per pirmas keturias ketvirtojo kėlinio minutes. D.Šalengos pradėtą spurtą svečiai baigė atkarpa 14:2 ir po Jono Mačiulio dėjimo įgijo aštuoniolikos taškų pranašumą - 73:55. Per likusį laiką aikštės šeimininkams pasivyti nutolusių reguliariojo sezono nugalėtojų jau nepavyko ir „Žalgiris“ laimėjo rungtynes rezultatu 86:66 bei iškovojo 22-ąją pergalę iš eilės šį sezoną LKL čempionate.

„Žalgiris“: D.Šalenga 30 (dvitaškiai 7/10, baudos 7/7), P.Jankūnas 19 (dvitaškiai 7/7), T.Klimavičius 12 (11 atk. kam.), M.Kalnietis 8.

„Aisčiai“: E.Dimša 13 (dvitaškiai 6/8), T.Rinkevičius ir T.Barštys ir P.Skurdauskas - po 9, D.Motiejūnas 8.