Šiandien Danijoje į pirmą mūšį dėl kelialapio į UEFA Čempionų lygą stojo šeimininkų „Aalborg“  ekipa ir Kauno FBK „Kaunas“. Deja, mūsiškiams sukurti dar vieno stebuklo ir iš Olborgo „Energi Nord Arena“ stadiono išnešti sveiko kailio nepavyko - pralaimėta 0:2 (0:0).

Ilgą laiką sėkmingai varžovų atakas atmušinėjusiems kauniečiams išvengti neišvengiamo nepasisekė  – iš pradžių 71 minutę įvartį dideliam vietos sirgalių džiaugsmui galva įmušė legionierius iš Brazilijos Lucasas de Deusas Santosas Caca, o mačui artėjant į pabaigą 86 minutę „Aalborg“ pergalę užtvirtino puolėjas Jeppe Lundas Curthas, antrąkart pasiuntęs kamuolį į mūsiškių vartus.

Taigi danai iškovojo pelnytą pergalę rezultatu  2:0, o tai reiškia, kad prieš atsakomąją dvikovą, vyksiančią Kaune rugpjūčio 27 dieną (po dviejų savaičių), FBK „Kaunas“ turi dviejų įvarčių deficitą, kurį panaikinti bus labai sunku.

Rungtynių eiga

Šeimininkai kauniečius sutiko nesvetingai ir, nieko nelaukę, jau nuo pirmųjų minučių metėsi į puolimą - „Aalborg“ atakos ritosi viena po kitos, bet mūsiškius nuo didesnių nemalonumų apsaugojo įspūdingai savo vartus gynęs slovakas Marianas Kello.

Lietuviai, kurie pirmajame kėlinyje vertėsi be savo lyderio Rafaelio Ledesmos, beveik vien tik aklai atsimušinėjo ir visai negrasino varžovų vartams. Sužaidus mažiau nei pusvalandį vienas po kito geltonomis kortelėmis buvo „apdovanoti“ FBK „Kauno“ žaidėjai Marius Čininkas ir Vytautas Lukša.

Nors danų gretose labai aktyvus buvo naujasis jų pirkinys lenkas Marekas Saganowskis, antroje kėlinio pusėje kauniečiams kiek pavyko aplyginti žaidimą ir atsilaikyti iki pertraukos.

Kiek atsipūtę ir įdėmiai išklausę trenerio nurodymų Olborgo futbolininkai antrojo kėlinio pradžioje mūsiškiams užkūrė tikrą pirtį. Dvi puikiausias progas įvarčiui pasiekti vėjais paleido Kasperas Risgardas, nesugebėjęs pataikyti į vartus iš kelių metrų. Vėliau nevykusiu komandos draugo pavyzdžiu pasekė ir kiti danai, „sėkmingai“ švaistę progas vieną po kitos.

Vis tik „Aalborg“ žaidėjai pasiekė savo – 71 minutę po saugo Thomo Enevoldeseno atlikto juvelyriško perdavimo M. Kellą smūgiu galva nuginklavo po keitimo aikštėje pasirodęs brazilas Lucasas de Deusas Santosas Caca, iššokęs aukščiau už visus. Įkvėpti sėkmės šeimininkai ir toliau nedavė ramybės kauniečių gynėjams, o 86 minutę antrą vinį į mūsiškių karstą taip pat galva įkalė Jeppe Lundas Curthas.