0

Kauno „Žalgirio“ arenos atidarymas kauniečiams tapo dviguba švente. Po įspūdingos atidarymo ceremonijos vykusiose draugiškose rungtynėse Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė 88:76 (25:19, 25:14, 15:25, 23:18) nugalėjo Europos čempionus ispanus ir iškovojo antrąją pergalę pasirengimo etape.

Lietuviams šioje dvikovoje nepadėjo Kšyštofas Lavrinovičius. Nuotaiką šiek tiek apkartino ir trečiajame kėlinyje patirta rinktinės kapitono Roberto Javtoko trauma, kai aukštaūgis skausmingai nukrito ant parketo po susidūrimo su M.Gasoliu. Po šio epizodo aukštaūgis aikštelėje daugiau nepasirodė.

Istorinius, pirmuosius, taškus naujai atidarytoje „Žalgirio“ arenoje baudų metimais pelnė Simas Jasaitis ir penkiolikos tūkstančių žiūrovų palaikomi lietuviai nuo pat pirmųjų akimirkų išsiveržė į priekį - 2:0. Sužaidus tris minutes du dvitaškius iš eilės pataikė Darius Songaila, o Lietuvos rinktinė įgijo keturių taškų pranašumą - 6:2. Negana to, netrukus aikštės šeimininkų persvara šoktelėjo iki devynių taškų (13:4), o Sergio Scariolo buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės - 13:4. Kėlinio viduryje lietuvių puolimas šiek tiek sustojo, o tuo pasinaudoję ispanai po Rudy Fernandezo ir Jose Manuelio Calderono metimų sumažino deficitą iki penkių taškų - 12:17. Daugiausiai baudų metimais taškus rinkusiems ispanams labiau priartėti nepavyko ir po pirmųjų dešimties minučių Lietuva buvo priekyje - 25:19.

Įspūdingu Manto Kalniečio dėjimu prasidėjusio antrojo kėlinio pradžioje ir vėl dominavo Lietuvos rinktinė, kuri išlaikė 5-8 taškų pervarą. Įpusėjus kėliniui iš toli pataikė S.Jasaitis ir M.Kalnietis, o Lietuvos rinktinės pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis - 37:26. Po dar vieno aikštės šeimininkų tritaškio bei Rimanto Kaukėno greitos atakos Kęstučio Kemzūros auklėtiniai dar labiau nutolo (42:26), tačiau Marco Gasolio metimai likus žaisti tris minutes vėl sumažino lietuvių persvarą - 42:31. Netrukus Lietuvos komanda surengė dar vieną spurtą 6:0 ir po keturių iš eilės Šarūno Jasikevičiaus taškų S.Scariolo vėl buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės - 48:31. Iki kėlinio pabaigos situacija aikštelėje nepakito ir įpusėjus susitikimui Lietuvos ir toliau turėjo įtikinamą pranašumą - 50:33.

Trečiasis kėlinys ir toliau vyko pagal lietuvių scenarijų. Po M.Kalniečio antrojo tritaškio Lietuvos pranašumas padidėjo iki dvidešimties taškų - 55:35. Nuotaiką šiek tiek apkartino rinktinės kapitono Roberto Javtoko trauma ketvirčio viduryje, kai aukštaūgis skausmingai nukrito ant parketo po susidūrimo su M.Gasoliu. Likus žaisti tris minutes skirtumas buvo aptirpęs iki dešimties taškų (49:59), o lietuviams ir toliau klystant ispanai dar labiau sumažino atsilikimą - 58:65.

Leimiamame ketvirtyje jau vyko atkakli ir šiek tiek nervinga kova. Nors ispanams buvo pavykę priartėti iki trijų taškų (62:65), lietuviai dar kartą spurtavo 9:0 ir po Š.Jasikevičiaus tritaškio vėl susigrąžino dviženklį pranašumą - 74:62. Nepaisant visų pastangų, Lietuvos rinktinė ispanams daugiau neleido grėsmingiau priartėti, beveik visą laiką išsaugojo dviženklį pranašumą ir laimėjo rungtynes rezultatu 88:76.

Lietuvos rinktinei 16 taškų surinko Mantas Kalnietis (6 rez. perd.), 13 - Simas Jasaitis, 11 - Jonas Valančiūnas, 9 - Šarūnas Jasikevičius (5 rez. perd.), po 8 - Marijonas Petravičius ir Robertas Javtokas, 6 - Martynas Pocius, 5 - Paulius Jankūnas, po 4 - Darius Songaila ir Darjušas Lavrinovičius, po 2 - Rimantas Kaukėnas ir Mindaugas Lukauskis.

Ispanijos ekipai Pau Gasolis (12 atk. kam., 9 išprov. praž., dvitaškiai 4/12) pelnė 18, Marcas Gasolis (8 atk. kam.) - 17, Rudy Fernandezas - 10, Juanas Carlosas Navarro (dvitaškiai 1/7, tritaškiai 1/5) - 9, Ricky Rubio (5 rez. perd.) - 8, Sergio Llullas - 5, Serge Ibaka - 4, Felipe Reyses ir Jose Calderonas - po 2.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaune atidaryta naujoji „Žalgirio“ arena