55
K. Evansas.  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Fantastiško Keenano Evanso vedamas Kauno „Žalgiris“ (8/7) įteikė dovaną sirgaliams prieš didžiąsias metų šventes. Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose penktadienio vakarą 75:67 (26:21, 18:14, 16:13, 15:19) įveikė Miuncheno „Bayern“ (5/10).

55

Rungtynes stebėjo rekordinis šiemet žiūrovų skaičius Kauno arenoje – 15 tūkst. 254 sirgaliai.

Mačą komandos pradėjo tritaškių fiesta, o žalgiriečių gretose nesustabdomas buvo Keenanas Evansas, kuris vien pirmajame kėlinyje jų pataikė tris.

Taškų lenktynėse iš pradžių komandos apsikeitė pirmaujančios vaidmenimis, bet kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ vis dėlto pirmavo 26:21.

Antrasis kėlinys jau prasidėjo svečių spurtu 7:0 ir jie vėl išsiveržė į priekį. Bet šeimininkai gana greitai surado atsakymus, o ypač tiesiog aikštėje siautęs K. Evansas.

Po jo dar kelių metimų kauniečiai vėl buvo priekyje 33:28. Nesustabdomai žaidęs amerikietis dar iki pertraukos buvo pelnęs net 21 tašką, o „Žalgiris“ dar kiek padidino pranašumą ir pirmavo 44:35.

Po pertraukos vaizdas aikštėje per daug nesikeitė. „Bayern“ dėl traumų registravo tik 10 žaidėjų šio vakaro mačui, o treneris vertėsi daugiausiai devynių žaidėjų rotacija.

K. Evanso vedamas „Žalgiris“ varžovams neleido priartėti, savo metimus trečiajame kėlinyje sumetė ir Edgaras Ulanovas.

Prieš lemiamą mačo kėlinį žalgiriečiai piramvo 60:48. Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ laikė žaidimo gijas savo rankose.

Varžovai dar bandė artėti mačo pabaigoje ir tą jiems pavyko padaryti po spurto 8:0 (64:72). Vis dėlto žalgiriečiai vis vien galiausiai išlaikė pergalingą persvarą ir įsirašė aštuntąją sezono pergalę Eurolygoje.

Rungtynes anksčiau laiko dar turėjo palikti emocijų nesuvaldęs ir dvi technines pražangas gavęs „Bayern“ treneris Andrea Trinchieri.

Keenanas Evansas sukūrė įspūdingą karjeros pasirodymą ir per 31 minutę įmetė 32 taškus (6/6 dvit., 5/9 trit., 5/8 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus provokavo 6 pražangas ir iš viso surinko 39 naudingumo balus.

Vien iki ilgosios pertraukos jis pelnė 21 tašką, pagerindamas Edgarui Ulanovui priklausiusį žalgiriečių rekordą.

Amerikiečiui šio vakaro mače būtent ir geriausiai talkino E. Ulanovas, pelnęs 18 taškų. Abu jie sudėjus įmetė net 50 iš 75 komandos taškų.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 32 (6/6 dvit., 5/9 trit., 39 n.b.), Edgaras Ulanovas 18 (7 atk. kam.), Kevarriusas Hayesas (7 atk. kam.) ir Rolandas Šmitas – po 5, Laurynas Birutis ir Ignas Brazdeikis – po 4, Arnas Butkevičius 3 (10 atk. kam.).

„Bayern“: Corey Waldenas 18, Augustine‘as Rubitas 17 (9 atk. kam.), Cassiusas Winstonas (9 rez. perd.) ir Nielsas Giffey – po 10, Paulas Zipseris 6.