30
Rungtynės Lietuva–Čekija (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Po penkerių metų į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę sugrįžęs Vaidas Kariniauskas pademonstravo itin kokybišką krepšinį, o lietuviai atrankos į Europos čempionatą rungtynėse nesunkiai įveikė Čekijos krepšininkus.

30

Lietuvos rinktinė dvikovą laimėjo 94:74 (31:16, 18:18, 16:22, 29:19).

Arvydo Sabonio monologo treniruotės metu kaip reikiant motyvuoti Dariaus Maskoliūno auklėtiniai rungtynes pradėjo išties įspūdingai. Jau po pirmojo kėlinio lietuviai turėjo 16 taškų persvarą.

Antrojo kėlinio metu komandas skyrė jau ir 19 taškų ir atrodė, kad intriga Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje jau blėsta, tačiau Čekijos rinktinė į antrąją dvikovos pusę išėjo nusiteikusi grįžti ir pakovoti dėl pergalės. Trečiojo kėlinio metu čekai priartėjo iki septynių taškų, D. Maskoliūnas buvo privertas prašyti dviejų minutės pertraukėlių.

Vis dėlto, V. Kariniausko vedama Lietuvos rinktinė lemiamą ketvirtį pradėjo užtikrintai – pats įžaidėjas pelnė dvitaškį ir atliko rezultatyvų perdavimą tritaškį smeigusiam Mindaugui Kuzminskui (70:55). Vėliau po Eimanto Bendžiaus tritaškio lietuviai pirmą kartą įgavo ir 20 taškų persvarą.

V. Kariniauskas visos dvikovos metu buvo akivaizdus rinktinės lyderis – Utenos „Juventus“ įžaidėjas pats pelnė 15 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, negana to, puikiai diktavo rungtynių tempą.

Rinktinės kapitonas Mantas Kalnietis rungtynėse prieš čekus nepasižymėjo nė vienu tašku ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą. Tik M. Kalnietis ir Mindaugas Girdžiūnas šiose rungtynėse nepasižymėjo taškais.

Neblogas rungtynes sužaidė ir keturis tritaškius pataikęs Eimantas Bendžius, viso jis surinko 14 taškų. Savo šansais pasinaudojo ir Gytis Masiulis – puolėjas realizavo visus metimus šimto procentų taiklumu ir surinko 11 taškų, taip pat pridėdamas tris atkovotus kamuolius ir du rezultatyvius perdavimus.

Daugiausiai laiko aikštelėje praleido Arnas Butkevičius. 26 minutes rungtyniavęs A. Butkevičius pasižymėjo efektingu dėjimu ir viso surinko aštuonis taškus.

Lietuvos rinktinė ryškiai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių puolime. Čekai po lietuvių krepšiu nusiėmė 16 kamuolių, o patys lietuviai po varžovų krepšiu sugriebė šešis.

Tiesa, įspūdingai atrodo atsarginių žaidėjų surinktų taškų palyginimas. Čekijos rinktinėje atsarginiai žaidėjai pelnė 23, kai tuo metu lietuviai daugiau nei dvigubai daugiau: 56.

Rinktinės dvyliktuką sudarė: Mantas Kalnietis, Šarūnas Vasiliauskas, Vaidas Kariniauskas, Mindaugas Girdžiūnas, Arnas Butkevičius, Tomas Dimša, Jonas Mačiulis, Mindaugas Kuzminskas, Eimantas Bendžius, Gytis Masiulis, Laurynas Birutis, Regimantas Miniotas.

Rungtynėms nebuvo registruotas Arnas Velička ir Marekas Blaževičius.

Lietuvos rinktinės atrankoje į Europos čempionatą pirmadienį laukia lemiamas mūšis su Danijos rinktine. Tik pergalė pirmadienį garantuotų bilietą į Senojo žemyno pirmenybes.

Rungtynės pirmadienį Vilniuje prasidės 19:30 val., jas tiesiogiai stebėkite TV3 televizijoje, taip pat modernioje televizijoje Go3.lt.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys (94:74)

Lietuviai netrukus iškovos pergalę. Beliko sužinoti, kokiu skirtumu. Intrigos nebelieka po E. Bendžiaus tritaškio ir G. Masiulio taiklių baudų metimų.

Lemiamą ketvirtį įspūdingai pradeda V. Kariniauskas, jis pelno dvitaškį ir atlieka rezultatyvų perdavimą prie tritaškio linijos buvusiam M. Kuzminskui.

Trečias kėlinys: (65:55)

Lietuvių gretose kol kas rezultatyviausias Tomas Dimša, surinkęs dvylika taškų.

Kamuoliai vis dažniau pasiekia M. Kuzminską, o krepšininkas renka varžovų pražangas ir stoja mesti baudų metimų.

Čekai antrąją rungtynių pusę pradeda kur kas sėkmingiau, iš Lietuvos rinktinės pranašumo lieka septyni taškai.

Antras kėlinys: (49:33)

Prieš ilgąją pertrauką D. Maskoliūno kariauna išsaugo šešiolikos taškų persvarą.

A. Butkevičius kala dėjimą į varžovų krepšį, savo aštuntąjį tašką pelno ir po penkerių metų grįžęs Vaidas Kariniauskas.

Lietuviai visiškai dominuoja gynyboje, o puolime M. Kuzminsko dėjimas rinktinei suteikia jau 19 taškų pranašumą.

Pirmas kėlinys: (31:15)

Lietuvos rinktinė jau po pirmojo kėlinio turi apčiuopiamą šešiolikos taškų pranašumą.

Galingas L. Biručio žaidimas baudos aikštelėje suteikia lietuviams pranašumą, o E. Bendžius dar prideda tritaškį su pražanga.

Lietuviai rungtynes pradeda dviem iš eilės klaidomis, o čekai atsako penkiais taškais.

STARTINIAI PENKETUKAI:

Lietuva: Laurynas Birutis, Eimantas Bendžius, Mantas Kalnietis, Tomas Dimša, Arnas Butkevičius.

Čekija: Martinas Peterka, Jaromiras Bohačikas, Vojtechas Hrubanas, Jakubas Sirina, Martinas Krizas.