Pasaulio jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio čempione tapo Kanados rinktinė, Čekijoje pasibaigusių pirmenybių finale įveikusi Švedijos bendraamžius.

Čempionai paaiškėjo po pratęsimo, rungtynių rezultatas - 3:2 (2:0, 0:0, 0:2, 1:0). Kaip niekad įdomiai klostėsi finalo rungtynės. Po pirmojo kėlinio Šiaurės Amerikos atstovams įgijus dviejų įvarčių persvarą atrodė, kad nugalėtojas aiškus. Tačiau paskutinę rungtynių minutę švedas Tomas Larsonas rezultatą išlygino.

Galima sakyti, kad Europos atstovams šioje situacijoje pagelbėjo kiek kitoks nei Šiaurės Amerikoje taisyklių traktavimas. Išmetus ritulį į priešininkų aikštės pusę JAV ir Kanadoje fiksuojamas prametimas tik palietus jį tos komandos, kurios aikštės pusėje ritulys yra, žaidėjui. Jeigu pirmas suskumba puolantysis, tuomet žaidimas nestabdomas. Tuo tarpu pagal IIHF taisykles prametimas fiksuojamas automatiškai rituliui kirtus per visą aikštelės perimetrą besitęsiančią vartų liniją.

Iki susitikimo pabaigos likus kiek mažiau nei minutei Kanados rinktinės žaidėjas perėmė ritulį savo aikštelės pusėje ir netrukus atliko stiprų perdavimą  komandos draugui tuo pačiu tikėdamasis, kad pastarasis pirmas jį palies kitame aikštės gale. Taip ir atsitiko, tačiau pagal Tarptautinės ledo ritulio federacijos IIHF taisykles žaidimas buvo sustabdytas ir ritulys gražintas prie kanadiečių vartų. Švedai po išmetimo atsikovojo ritulį ir pelnė išlyginamąjį įvartį.

Tačiau netgi toks netikėtas posūkis neišmušė puolėjo Matthew Halischuko iš vėžių, kuris pratęsimo 4 min. pelnė „auksinį“ įvartį.

Bronzos medaliais tenkinosi Rusijos komanda, rungtynėse dėl trečiosios vietos 4:2 (3:0, 1:1, 0:1) nugalėjusi JAV rinktinę.

Su aukščiausiuoju divizionu atsisveikino Šveicarijos bei Danijos rinktinės, kurias pakeis I diviziono nugalėtojai Latvijos ir Vokietijos ledo ritulininkai. Kartu su finaliniu ketvertuku Pasaulio jaunimo iki 20 metų ledo rutulio elitą sudaro taip pat Čekijos, Slovakijos, Kazachstano ir Suomijos rinktinės.

Pateikiame Kanados TSN televizijos reportaža apie finalines rungtynes.