Austrijoje vykstančių finalinių pasaulio kalnų slidinėjimo taurės varžybų moterų greitojo leidimosi rungtį trečiadienį laimėjo amerikietė Lindsay Vonn.

Tai buvo 12-oji 27 metų sportininkės pergalė pasaulio taurės varžybose šį sezoną ir 53-ioji per visą karjerą. Pagal pergales ją lenkia tik austrė Annemarie Moser-Proell (62 pergalės) ir šveicarė Vreni Schneider (55).

Ketvirtąjį pasaulio taurės varžybų nugalėtojos titulą jau anksčiau užsitikrinusi L. Vonn po 34 rungčių (iš 37) turi 1908 taškus. Antrąją vietą su 1346 taškais užima slovėnė Tina Maze. Trečioje vietoje - nugalėtojos titulą gynusi vokietė Maria Hoefl-Riesch. Ji turi 1195 taškus.

Iš viso klasifikuota 116 sportininkių.

Lindsey Vonn (nuotr. SCANPIX)Lindsey Vonn (nuotr. SCANPIX)

L. Vonn greitojo leidimosi rungties galutinėje įskaitoje užėmė pirmąją vietą. Šios rungties nugalėtoja ji tapo penktą sezoną iš eilės. Vyrų varžybų greitojo leidimosi rungtį laimėjo Norvegijos atstovas Akselis Lundas Svindalas.

Šios rungties galutinėje įskaitoje pirmąją vietą užėmė 31 metų austras Klausas Kroellis, kuris trečiadienį buvo septintas.

Pasaulio taurės varžybų bendrojoje įskaitoje pirmauja šveicaras Beatas Feuzas, po 41 rungčių (iš 44) turintis 1330 taškų. Antrąją vietą su 1195 taškais užima austras Marcelis Hirscheris, o trečioje vietoje - A. L. Svindalas. Jo sąskaitoje - 1131 taškas.

Ketvirtadienį vyks didžiausiojo slalomo, penktadienį - didžiojo slalomo, o šeštadienį - slalomo varžybos.