• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip po žiemos pavargusiai odai padėti atgauti spindesį

Sulaukėme pavasario, o mūsų oda po žiemos tiek išsausėjusi, kad nebežinia, kaip ja rūpintis. Pulti pirkti naujus kremus, nes senieji nebepadeda? Bet ir nauji, žiūrėk, ima ir sukelia alergiją. Kaip padėti sau ir odai, kad ji kuo greičiau atgautų sveiką išvaizdą ir spindesį, klausiame Kauno klinikinės ligoninės odos ir venerinių ligų poliklinikos vedėjos gydytojos dermatovenerologės Daivos Stanienės.

REKLAMA
REKLAMA

Dažnai moterys skundžiasi, kad pavasarį darosi neveiksmingi tie kremai, kurie puikiai tiko mūsų odai žiemą. Tepk netepusi, oda sausa, ir tiek. Kas pavasarį darosi mūsų odai?

REKLAMA

Tokie fiziniai faktoriai, kaip žema temperatūra, žvarbus vėjas, dulkėtas šildomų patalpų oras, organizmą alinančios virusinės ir bakterinės ligos, sutrikdo netgi sveikos odos tarpląstelinių lipidų struktūrą ir funkcijas. O tai sukelia odos šiurkštėjimą, sausėjimą, pleiskanojimą ir niežulį, net uždegimo reakcijas. Šitaip pažeista oda sutinka pavasarį, o tada jai neigiamą poveikį padaro ultravioletiniai saulės spinduliai. Bandome išvengti šių simptomų ir pradedame ieškoti veiksmingesnių kosmetikos priemonių. Aišku, tų, kuriose didesnė emulsiklių ir konservantų koncentracija. Panaudojusios tokius kremus dar labiau paaštriname minėtus pakitimus. Nereikėtų pamiršti, kad dažniausiai pavasarį paūmėja ir lėtinės odos ligos – dermatitas, egzemos. Į gydytoją dermatologą dažniau kreipiamasi dėl alerginių odos susirgimų, pigmentinių darinių atsiradimo bei jų pakitimo.

REKLAMA
REKLAMA

Galbūt galėtume išvengti kai kurių problemų, jei žinotume, ką žiemą ar ankstyvą pavasarį darome netinkamai?

Visų pirma, pavasarį reikėtų atkurti odos lipidų membranos funkciją, nes tai padeda išsaugoti odos drėgmę. Tai galima padaryti naudojant įvairius kremus, losjonus, kurių pagrindinė sudėtis – vanduo ir riebalai. Dar veiksmingesnė priemonė – drėgmę tausojantys kompleksai, leidžiami į odą specialios kosmetinės procedūros metu, pvz., mezoterapijos būdu. Taip pat labai svarbu gera savijauta, gyvas žvilgsnis, šiek tiek makiažo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visi žinome, kad pavasariniai saulės spinduliai ypač aktyvūs. Ne visai aišku, kokio stiprumo apsaugą šiuo periodu naudoti: būtinas stiprus nuo saulės saugantis kremas ar užtenka pudros su SPF15 apsauga?

Viskas priklauso nuo odos. Jei ši sveika, toleruoja UV spindulius, pakanka naudoti subalansuotą, odos tipą atitinkantį produktą su SPF. SPF stiprumą lemia sąlygos. Taigi, ir apsauginį kremą reikėtų rinktis atsižvelgiant į tai, kiek laiko būnate saulėje. Ar dirbate lauke, ar ilsitės, ar tik išeinate į gatvę saulėtą dieną. Mitas, kad SPF produktai apsaugo nuo pigmentinių navikų, bet tiesa, kad pristabdo odos senėjimo procesą.

REKLAMA

Kai kurių žmonių oda jautriai reaguoja į žvarbesnį vėją, permainingas oro sąlygas. Ką patartumėte tiems, kurių oda ypač jautri pavasario vėjui: užmuša raudonomis ir baltomis dėmėmis, veidas sausėja, šerpetoja?

Patarčiau mažiau būti tokioje aplinkoje, o 30–40 minučių iki išeinant į lauką pasitepti riebesnės konsistencijos kremu.

O kaip apsaugoti odą nuo neigiamo baseino vandens poveikio? Nelįsti, jei esi jautrus chloruotam vandeniui?

Į baseiną reikia eiti pasiruošus, tai reiškia: prieš lendant į vandenį kūno odą išsitepti kremu. Vėliau duše naudoti prausiklius, skirtus sausai ir labai sausai odai bei neužmiršti pasitepti drėkinamuoju losjonu.

REKLAMA

Kosmetikos, kūno, veido priežiūros priemonių pasiūla šiandien tokia didelė, kad galima sutrikti. Į ką turėtų atkreipti dėmesį jautresnę, probleminę odą turintys žmonės, rinkdamiesi kūno ir veido priežiūros priemones? Ką pravartu žinoti kitiems?

Pirmiesiems patarčiau rinktis jautriai, sausai, raustančiai odai prižiūrėti skirtus produktus. Visiems kitiems reikėtų teikti pirmenybę kokybei ir patikimumui. Taigi, pirkti vaistinėse, nes ten galima gauti kvalifikuotą konsultaciją, vaistinėse prekiaujama kosmetika, kuri skirta prižiūrėti ir gydyti odą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa ar mitas, kad oda pripranta prie kremų ir tuomet jie darosi ne tokie veiksmingi? Kaip dažnai kremus reikia keisti?

Taip, tiesa. Oda – gudrus organas.Geras efektas silpsta, todėl odą verta „apgaudinėti“ – susilpnėjus poveikiui keisti produktus

Ekologija – visur. Kenksmingų medžiagų baimė verčia žmones ieškoti kosmetikos be cheminių priedų. Ar tai panacėja nuo visų odos problemų?

Vartotojai dažnai painioja sąvokas „ekologiškas“ ir „natūralus“. Manau, kad gamintojai, aprūpina vaistinių tinklus, teikia patikimą produkciją, patikrintą klinikiniais tyrimais: be konservantų, kvapiklių, emulsiklių, specialiose pakuotėse, kurios neleidžia kontaktuoti su aplinka.

REKLAMA

Beje, farmacininkai teigia, jog pastaruoju metu pas juos ateina vis daugiau žmonių, kurie panaudoja ekologiškus kremus ir prašo pagalbos odai. Kokios natūralios į kosmetikos sudėtį įeinančios medžiagos sukelia alerginę reakciją?

Alergines reakcijas ir produkto netoleravimą dažniausiai sukelia natūralūs riebalai, pvz., lanolinas, kuris naudojamas kaip riebalų bazė, augalinės ir gyvulinės kilmės riebalų mišiniai bei aktyvūs augaliniai, gyvuliniai ekstraktai. Taip pat emulsikliai – alergizuojančios cheminės medžiagos, reikalingos sujungti vandenį su riebalais. Kad pagamintas produktas negestų, naudojami konservantai. Jie irgi gali sukelti alergiją. Tik natūraliuose produktuose, manau, šių medžiagų atsisakoma, bet natūralios kosmetikos galiojimo laikas ribotas, į tai reikėtų atkreipti dėmesį.

REKLAMA

Natūralia kosmetika prekiaujančios parduotuvės jau rengia kursus, kaip pasigaminti veido ir kūno priežiūros priemonių. Ar patartina pačioms susimaišyti kremus, ar yra pavojų?

Pagrindinis pavojus tas, kad dėl elementarių žinių trūkumo (ką su kuo galima maišyti, kokiai odai tinka) šie kremai gali sukelti alergines reakcijas.

O kosmetiniai aliejai? Ar jie gali atstoti kremus? Kada juos naudoti?

Aliejus naudojamas kaip valomoji, apsauginė odos priemonė. Tačiau aliejus negali būti tepamas vietoj drėkiklio, nes jame nėra vandens.

Mūsų močiutės pačios pasigamindavo veido kaukių iš uogų, daržovių, natūralių kūno šveitiklių. Net šiandien yra tą darančių. Sako, jei ir nepadės, tai bent nepakenks.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai nėra jau toks nekaltas dalykas. Daržovės, uogos irgi gali sukelti sukelti alergiją. Netoleravimo reakcijas lemia cheminės medžiagos, naudotos trąšos, herbicidai, insekticidai kuriais apdorojamos daržovės ir vaisiai.

Kokį poveikį odai turi drėkinamųjų kapsulių papildai, kuriuos pastaruoju metu siūlo farmacija? Kaip dažnai juos turėtume naudoti? Į ką atsižvelgti renkantis?

Deja, patikimų produktų nėra daug, tad nelabai turime iš ko rinktis. Iš tiesų, sunku objektyviai įvertinti šių papildų klinikinį poveikį. Taigi, telieka pasikliauti gamintojo sąžiningumu, kuris turėtų būti pagrįstas klinikiniais tyrimais.

REKLAMA

Mūsų oda jautriai reaguoja į stresą. Kaip padėti jai atsigauti po patirtos įtampos?

Streso šalinimas – darbas su visu organizmu. Tai reiškia, kad privalu sutvarkyti darbo ir poilsio režimą, nepamiršti tinkamos mitybos, higienos… Norint pašalinti streso poveikį, reikia pasirūpinti tiek savo fiziniu kūnu,tiek dvasine sveikata, ir tik po to tinkamai parinkta kosmetika…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų