REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiekviena mama nori, kad jos vaikas visą dieną būtų sotus ir laimingas. Priešpiečių dėžutė – nors ir paprastas, tačiau geriausias būdas užtikrinti, jog vaikas mokykloje valgys skanų ir kokybišką maistą. Ji taip pat padės sutaupyti, įtikti išrankiems mažiesiems, užtikrinti visavertę vaiko mitybą, esant tam tikroms alergijoms ar dietos būtinybei. Taip pat tai – paprasčiausias būdas vaiko priešpiečių pertrauką paversti smagia ir laukiama, primenant, jog apie jį nuolatos galvojate.

REKLAMA
REKLAMA

Mažos gudrybės kaip įpratinti vaiką prie priešpiečių dėžutės

Sutaupysite ir būsite tikri, kad vaikas viską suvalgys – jei priešpiečių dėžutę leisite susidėti jam pačiam. „Iš anksto nusipirkite maisto produktų priešpiečiams visai savaitei. Vaisius, riešutus ir kitą panašų maistą sunormuokite ir sudėkite į plastikinius maišelius. Greitai gendančius produktus laikykite šaldytuve, negendančius spintelėse. Paskirkite jiems vietą – sudėkite į krepšelį ar skyrelį ir leiskite vaikui pačiam kas rytą išsirinkti, ką jis norės užkąsti tądien, o jūs sutaupysite laiko tuo metu ruošdama sumuštinius“, – pataria prekybos tinklo „IKI“ atstovas Andrius Petraitis.

REKLAMA

Stenkitės visuomet derinti maisto produktus, kad vaikas gautų visų naudingų medžiagų, taip pat valgytų kuo įvairesnį maistą, kuris greitai nepabostų. Į priešpiečių dėžutę puikiai tiks nulupti ir supjaustyti švieži vaisiai, tokie kaip obuoliai, kriaušės, bananai, vynuogės, persikai ir taip pat šviežios daržovės – mažos morkytės, kurias galima įsigyti jau paruoštas valgyti arba specialiu peiliu supjaustyti agurkai, pomidorai ir kitos daržovės, kurios yra labai svarbi dienos raciono dalis. Priešpiečių dėžutėje galėtų atsidurti ir sumuštiniai, virti kiaušiniai, riešutai, džiovinti vaisiai, jogurtas ar kiti pieno produktai.

REKLAMA
REKLAMA

Žinoma, kartais nutinka taip, kad paruošti maistui tiesiog nėra laiko. Pasitelkite į pagalbą prekybos tinklo pagamintus patiekalus. Pusryčiams tai gali būti lietiniai su obuoliais, o puikiu priešpiečių desertu gali virsti želė su vaisių gabaliukais. „Mūsų „Pagaminta IKI“ produkcija ypač kruopščiai gaminama, atrenkant tik šviežius ir kokybiškus produktus, todėl jie puikiai tinka vaikams. Taip pat priešpiečiams puikiai tiks mūsų prekybos tinklo kepyklose kepamos šviežios bandelės su špinatais ar rikotos sūriu ir daugelis kitų“, – kalba Andrius Petraitis. Vaikai mėgausis priešpiečių dėžute, o ypač jei turės ko laukti ją atidarius. Gaminkite įvairius patiekalus kartu su vaiku – taip ne tik puikiai praleisite laiką, bet ir vaikas nekantraus paragauti to, ką pats pagamino. Norą atidaryti dėžutę skatins, jei kasdien stengsitės joje palikti raštelius, anekdotus, taip praskaidrindami vaiko dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maistas dar ne viskas, pateikimas – viskas

Ne paslaptis, jog mažieji valgo akimis, todėl net ir pats nemėgstamiausias maistas gali tapti skanus, jei jis atrodys gražiai ir įdomiai. Pasitelkite fantaziją – sumuštinius išpjaustykite įvairiomis formelėmis, sudėkite maistą pagal spalvas. Šiais laikais nesunku vaiko priešpiečių dėžutę paruošti tarsi meno kūrinį, kai tiek daug įvairiausių patarimų ir idėjų galite rasti internetine. „Pradėkite ruošti priešpiečius nuo patogios ir spalvingos dėžutės. Parduotuvių lentynose galima rasti įvairių plastikinių dėžučių su mėgstamiausiais vaikų pasakų ar filmukų herojais, taip pat dėžučių su skyriais, mažų indelių padažui, įvairių gertuvių – tereikia išsirinkti“, – pasakoja A. Petraitis.

Turėdami vaiko mylimą priešpiečių dėžutę jau būsite daug laimėję, tačiau nepersistenkite dėdami į jas daug maisto. Dėkite tik tiek, kiek jūsų vaikas pajėgus suvalgyti, taip sutaupysite ir būsite tikri, kad maistas nebus švaistomas veltui.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų