REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Taip jau yra, kad poroje vyras ir moteris dalijasi atsakomybe už viską. Partneriai kaip šokėjai: arba darniai šoka, arba šokti jiems nesiseka. Kai apie partnerystę galvojame kaip apie šokimą, lengviau suprasti, kad poroje užtenka ir vieno, gerai šokančio.

Taip jau yra, kad poroje vyras ir moteris dalijasi atsakomybe už viską. Partneriai kaip šokėjai: arba darniai šoka, arba šokti jiems nesiseka. Kai apie partnerystę galvojame kaip apie šokimą, lengviau suprasti, kad poroje užtenka ir vieno, gerai šokančio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moteriai tenka labai daug atsakomybės už vyro elgesį. Todėl verta gerai mokėti savo žingsnelius. Psichologas Michailas Labkovskis pasakoja, kaip moterys gadina vyrus. Mokykimės!

REKLAMA

Mąstykime ir elkimės kitaip

Seniai Albertas Enšteinas sakė: „Negalime išspręsti problemos mąstydami taip, kaip mąstėme problemai atsiradus“. Tenka pripažinti, kad labai daug moterų elgiasi pagal mamų, močiučių, tetų, kaimynių pavyzdžius. Ar sėkmingai? Nebūtinai. Mat dauguma vyresnių moterų kartoja: „Visos mes tai patyrėme, ir tau teks“.

Jei norime išmokti elgtis su vyrais, pagalbos ieškokime vyrų gretose. Rusų psichologas Michailas Labkovskis aiškina, kad dauguma moterų pačios susigadina santykius su vyrais, įvarydamos partnerystę į visišką akligatvį. Todėl vietoj senųjų pavyzdžių iš anų laikų moterims tenka ieškoti kažko naujo, padedančio kurti pilnaverčius santykius su partneriu - vyru.

REKLAMA
REKLAMA

Kai gimsta vaikas, vyras lieka suaugusiu

Vienas labiausiai paplitusių pavyzdžių, kuomet moters elgesys kenkia ne tik vyro charakteriui, bet ir jo elgesiui – tai vyro gyvenimo palengvinimas gimus kūdikiui. Kai stiprios emocijos dėl naujos gyvybės nurimsta, vyras grįžta į realybę ir, dažniausiai, vėl eina į darbą. Daug vyrų turi vieną didelį prašymą žmonai: „Leisk man pamiegoti, man rytoj į darbą“.

Kaip teigia psichologas, 90 procentų moterų elgiasi tipiškai: sudaro visas sąlygas vyrui išsimiegoti. Kodėl? Nes egzistuoja nuostata: vyras maitina šeimą, jam reikia ilsėtis. O kaip gi pati moteris?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nejau ji, vyrui išėjus į darbą, eina miegoti, kad pailsėjusi galėtų tinkamai rūpintis vaikeliu? O gal ji, gimus vaikui, gauna papildomos energijos nemiegoti paromis, atsidavusiai žindyti, nesinervuoti ir tapti supermama? Pastebėkime: vyras, savaitgalį išėjęs su vežimėliu į lauką, tampa kone didvyriu. Nes ir savaitgaliai yra skirti jo poilsiui. Juk jis visą savaitę dirbo.

Vyro įtraukimo pliusai

Kaip teigia psichologas Labkovskis, vyro įtraukimas į vaiko auginimą nuo pat pirmos jo gimimo dienos turi gerą įtaką šeimos pilnavertiškumui. Mat gimus vaikui vyras labai dažnai nepatenka į diadą „mama ir kūdikis“.

REKLAMA

Bendras rūpinimasis vaiku, dalinimasis sunkumais ir džiaugsmais, labiau artina vyrą ir moterį, padeda pereiti į kitą partnerystės etapą, kur nerūpestingų santykių ir romantikos yra kur kas mažiau. Ir tai nėra blogai!

Moterys skatinamos labai atidžiai peržiūrėti savo įpročius: kokiu elgesiu jos nušalina vyrą nuo tikrojo gyvenimo su vaiku? Kokiu tikslu jos persitempia, o vyrui sudaro sąlygas labiau atsipalaiduoti? Ir, svarbiausia, kaip jos šiame kontekste jaučiasi? Mielos moterys, jei norite tapti darnia komanda, išmokite dalytis sunkumais su vyru, nes vaikas yra bendras.

REKLAMA

O guosti, raminti, čiūčiuoti vaiką pajėgi ne tik žindanti ar nežindanti mama, bet ir tėvas. Dar labai svarbu įsisąmoninti: kuo arčiau vaiko kasdienybės vyras yra, tuo kokybiškesnis ryšys tarp vaiko ir tėvo formuojasi. Aš dažnai tėvams kartoju: kuo daugiau nepatogumų išgyveni su vaiku, tuo didesnę ir sveikesnę meilę jam augini savyje.

Vyras su vaiku

Mane prajuokino psichologo atsakymas į klausimą: o kada jau galima vyrą palikti su kūdikiu? Nuo pat gimimo. Ir tikrai. Ko mes bijome? Dauguma mano sutiktų moterų bijo ne dėl naujagimio ir mažamečio vaiko, bet dėl vyro. Tiksliau – dėl vyro streso. O kada žmogus įsitempia ir patiria stresą?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai daro tai, prie ko nėra pratęs. Vadinasi, vienintelė išeitis vyrą pripratinti prie vaiko – tai kuo dažniau palikti vyrą su vaiku. Kad vyras pradėtų pasitikėti savimi ir šioje gyvenimo srityje. Vyrams ne juokais kyla daug baimių. Ir jas turime gerbti, mielos damos. Vyrams gali būti neramu, kai ilgai negali nuraminti naujagimio. Vyrams daug kas gali būti neįprasta. Jie gali negirdėti savo intuicijos, nes viskas vyksta pirmą kartą.

Jei norime savo vyre auginti tėvystės raumenį, leiskime jam būti tėvu. Nekritikuokime, pasiūlykime. Ir neakcentuokime smulkmenų. Šeimoje nereikia antros mamos. Vaikui reikia gero tėčio.

REKLAMA

Kai žmonai siūloma likti namie

Kai vaikas paauga, moteris dažniausiai nori vėl grįžti į darbą. Ir nebūtinai dėl pinigų. Psichologas Michailas Labkovskis pataria: jei vyras siūlo likti namuose su vaikais ir negrįžti į darbą, neva jis pakankamai uždirba, vis tiek nelikite namuose. Dauguma jo klienčių kreipėsi į jį būtent sutikusios su savo vyrų pasiūlymu, o po 10 - 15 metų jų vyrai išėjo iš namų.

Kaip teigia psichologas praktikas, vyras, siūlydamas moteriai likti namuose vaikams paaugus, rūpinasi ne ja, o savimi, tiksliau – savo patogumais ir visokeriopu komfortu. Psichologas įvardija kelias tokio pasiūlymo priežastis: vyras pavydi dėl moters socialinių kontaktų ir siekia ją riboti, neurotiškas vyras siekia moterį užgožti, vyras siekia nuslėpti savo baimę pasirodyti mažiau sėkmingu profesinėje srityje.

REKLAMA

Michailas Labkovskis teigia: visos moterys, kurios užsiima namais, vaikais ir daugiau nebeturi jokių interesų – degraduoja. Verta įsisąmoninti: vyras ne liepė, ne įsakinėjo, jis tik siūlė moteriai likti namuose. Ir ji sutiko. Tai yra jos atsakomybė. Neapsigaukime. Dažniausiai vyrai mėgsta sakyti, kad jiems svarbi sriuba, namų švara. Tačiau svarbiau yra įdomi moteris.

„Aš pati“ klaida

Dar vienas ydingas elgesys su vyrais – „aš pati“ scenarijus. Dauguma moterų vengia konfrontacijos su vyrais, vengia įtempti vyrus su savo prašymais ir todėl pasirenka klaidingą scenarijų – pasidaro viską pačios. Vyro varomoji jėga – jausmas ir žinojimas, kad jis yra reikalingas. Kad be jo – oi, kaip bus moteriai sunku. Todėl prašyti vyro pagalbos, kažkokių paslaugų yra normalu ir sveika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sutikau daug moterų, kurios galvoja – aš nesu verta. Jos yra tokios nelaimingos. Tobulos psichologų klientės. Tačiau ir be ilgalaikės psichoterapijos galima pasveikti: pradėti kultyvuoti meilę sau, liautis kaltinti vyrą dėl savo nelaimingumo. Ir atsisakyti ydingo elgesio modelio „aš pati“.

„Aš neverta“ klaida

Kaip teigia rusų psichologas, labai daug moterų jaučiasi žemesnėmis nei vyrai. Ir tokia nuostata skatina moteris veltui vyrus aukštinti ir paikinti. Daug moterų taikstosi su nemaloniu joms vyrų elgesiu. Kodėl? Nes bijo.

Verta įsisąmoninti: jei norime sveikų santykių, turime išmokti sveikai elgtis, visų pirma, su savimi. Todėl, jei kas nors nepatinka, sakykime iš pirmo karto. Sakykime gražiai, korektiškai, apie elgesį, ne apie asmenybę. Prašykime. Ir jei vyrui moteris rūpi, jis padarys viską. O jei nepadarys, bent jau žinos, ko nori moteris ir bus su ja nuoširdus bei dėmesingas jai. Nežeminkime pačios savęs. Ir vyrui nebus galimybių elgtis netinkamai!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų