REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tikriausiai ne vienas susirūpinote pažvelgę į savo kredito reitingą ir pamatę, kad jūsų skolinimosi reitingas yra gana prastas, susimąstote, kaip viso to išvengti. Skolinimosi procesas yra gana atsakingas dalykas, todėl į jį žiūrėti reikia rimtai. Jūsų duomenys yra saugojami ne tik dėl skolinimosi, bet ir dėl kitų paslaugų, kurias mokate lizingo būdu. Vertėtų žinoti keletą aspektų, kas įeina į jūsų kredito istoriją, o ją stebėti nuolat yra būtina. Štai keletas patarimų, kaip išsaugoti nepriekaištingą finansinę reputaciją, kuri ateityje padės jums lengviau siektipaskolos geriausiomis sąlygomis.

REKLAMA
REKLAMA

1. Jūs galite būti skolingas ir valstybei

Kiekvienas asmuo, gyvenantis Lietuvoje, privalo laikytis jos įstatymų. Vertėtų žinoti, kad privalomas sveikatos draudimas turi būti sumokamas kaip ir kiti finansiniai įsipareigojimai – pagal nustatytas sąlygas ir, žinoma, laiku. Nemažai dirbančių savarankiškai yra prastai informuoti apie mokesčių mokėjimą, todėl nesumokėję SODRAI ar VMI visų priklausančių mokesčių, tampate skolingi valstybei, kas ir matosi jūsų kredito istorijoje. Peržvelkite visus įrašus bei įvykdykite visus įsipareigojimus ir jūsų kredito reitingas kils laipteliu aukščiau.

REKLAMA

2. Apmokėkite lizingo paslaugas laiku

Dauguma žmonių, įsigiję prekių ar paslaugų lizingo būdu, nesusimąsto, kad čia taip pat yra įsipareigojimai, kuriuos neįvykdžius, galima turėti tam tikrų pasekmių. Vėluojant sumokėti įmokas, jums yra siunčiami priminimai, bet turėtumėte žinoti, kad dėl šio vėlavimo, paslaugos teikėjas turi teisę jus įrašyti į viešą skolininkų sąrašą. Tai yra vienas iš kriterijų sudarant jūsų kredito reitingą, tad nenustebkite, kad kitą kartą jums kreditas nebus suteiktas ir turėsite blogą įrašą. Už kiekvienas paslaugas atsiskaitykite laiku ir taip išvengsite nereikalingų nemalonumų, kurie gali pakenkti jūsų skolinimosi reitingui.

REKLAMA
REKLAMA

3. Komunaliniai mokesčiai – taip pat finansinis įsipareigojimas

Vertėtų žinoti, kad vieša skolininkų duomenų bazė apima ne tik prasiskolinusių bankams ir kitoms kredito bendrovėms asmenis, bet į ją gali būti įtraukiami ir už komunalines paslaugas neatsiskaitę piliečiai. Vertėtų atkreipti dėmesį – šios paslaugos yra nuolatinės, tad informacija apie jūsų kreditingumą gali keistis dar dažniau.

4. Neslėpkite gaunamų pajamų

Ateis metas, kai ieškosite ilgalaikės paskolos, tačiau kaip manote, ar jums noriai bus skolinama, jeigu matysis, jog jūs uždirbate nedaug? Gaudami papildomas pajamas, mokėkite mokesčius, o tai jūsų gaunamų pajamų sumą leis padidinti kur kas didesniu skaičiumi. Tikriausiai galvosite „Kam man mokėti valstybei, jei ir taip daug moku?“, bet tada pagalvokite, kodėl jums niekas nesuteikia paskolos ir nuolat gaunate iš kreditorių atsakymą: „Jūsų gaunama pajamų suma yra per maža, jog sugebėtumėte įvykdyti savo finansinius įsipareigojimus“. Rodydami gaunamas papildomas pajamas žymiai pakelsite savo skolinimosi galimybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Atsižvelkite už ką laiduojate

Neretais atvejais nutinka, kad jūsų pažįstamas, giminaitis ar tiesiog šeimos narys negali gauti paskolos be laiduotojo pagalbos. Ar susimąstote, kodėl taip yra? Didžioji dalis negaunantys lėšų neturint laiduotojų yra priskiriami nemokių klientų grupei, tad išvada viena – jūs laiduosite itin rizikingo žmogaus naudai, tačiau kokios to pasekmės? Jūs kaip laiduotojas prisiimate dalį atsakomybės už skolininką. Jei nutiktų, kad jums tektų atsakyti kaip laiduotojui, ne visai įvykdžius įsipareigojimus, galite gauti blogą kredito įrašą. O ar jums to reikia? Atidžiai išanalizuokite prisiimtą riziką ir padarykite išvadas, ar tikrai verta dėl kito kaltės neišsaugoti savo finansinės reputacijos. Pagrindiniai aspektai įvardyti, tačiau jau ir taip kiekvienam yra aišku, kad švari skolinimosi reputacija suteikia daugiau galimybių, tad pasinaudodami šiais patarimais, stebėkite savo kredito reitingą, o pamatę kažką ne taip, padarykite išvadas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų