„Juventus“ po didžiosios pertraukos subyrėjo Izraelyje

Antrąjį mačą per tris dienas žaidę Utenos „Juventus“ (2/8) krepšininkai patyrė skaudžią nesėkmę FIBA Čempionų lygos turnyre. A grupės rungtynėse Žydrūno Urbono auklėtiniai svečiuose 91:106 (25:23, 20:27, 16:25, 30:31) nusileido Holono „Hapoel“ (3/7) ekipai.

Be traumuotų Kenny Gaineso ir Karolio Guščiko žaidę uteniškiai praktiškai prarado galimybes patekti į kitą turnyro etapą ir dabar turės susitelkti kovai dėl 5–6 vietų, kurios garantuotų kelialapį į FIBA Europos taurės atkrintamąsias varžybas.

Abi komandos sutikimą pradėjo sėkmingų atakų banga, tad, sužaidus keturias minutes, aikštės šeimininkų pranašumas buvo minimalus – 12:11. Įpusėjus kėliniui, Simas Buterlevičius tritaškiu išlygino rezultatą (14:14), o Maksymas Korniienko sugrąžino pranašumą „Juventus“ klubui – 16:14. Gleno Rice‘o metimų serija likus žaisti tris minutes privertė Ž. Urboną prašyti pasitarimo (21:16), bet spurtu 7:2 atsakę uteniškiai atstatė pusiausvyrą – 23:23. Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis du baudų metimus pataikė Anthony Irelandas ir po pirmųjų dešimties minučių „Juventus“ buvo priekyje – 25:23.

Antrajame kėlinyje sužaidus tris minutes, A. Irelandas buvo nubaustas nesportine pražanga, o tuo pasinaudoję „Hapoel“ krepšininkai padidino pranašumą iki penkių taškų – 34:29. „Juventus“ ir vėl atsakė savo sėkminga atkarpa, o Dovis Bičkauskis įpusėjus kėliniui dar sykį atstatė pusiausvyrą – 37:37. Prasidėjus priešpaskutinei ketvirčio minutei, komandas vėl skyrė penki taškai (48:43), o per likusį laiką situacija aikštelėje nepakito – 50:45.

Trečiojo ketvirčio pradžia svečiams susiklostė labai nesėkmingai, o dviejų minučių atkarpą 9:3 laimėję Holono krepšininkai pirmąjį kartą įgijo dviženklę persvarą – 59:48. Nors uteniškiams kelis kartus buvo pavykę sumažinti deficitą, aikštės šeimininkai atsakydavo tiksliomis atakomis ir susigrąžindavo dviženklį pranašumą, kuris, likus žaisti tris minutes, siekė 14 taškų – 72:58. Per likusį laiką komandos pasikeitė tiksliomis atakomis ir skirtumas išliko 14 taškų – 75:61.

Ketvirtasis kėlinys šiame mače tebuvo formalumas. Sužaidus tris minutes, šeimininkai turėjo 19 taškų persvarą (82:63), o per likusį laiką situacija nelabai tepasikeitė. „Juventus“ patyrė nesėkmę rezultatu 91:106.

„Juventus“ klubui 25 taškus pelnė Simas Buterlevičius (dvitaškiai 2/3, tritaškiai 5/6, baudos 6/6, 10 atk. kam., 5 rez. perd.), 18 – Arvydas Šikšnius (tritaškiai 4/6), 14 – Anthony Irelandas (tritaškiai 4/6), 12 – Mindaugas Kupšas (dvitaškiai 4/7, tritaškiai 4/6), po 6 – Jonas Zakas (tritaškiai 2/3) ir Maksymas Korniienko, 4 – LaRonas Dendy, po 3 – Dovis Bičkauskis ir Jonte Flowersas.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Josephas Alexanderis (19 tšk., dvitaškiai 8/13, 9 atk. kam.), Teshawnas Thomasas (16 tšk., dvitaškiai 7/14), Glenas Rice‘as (14 tšk., dvitaškiai 5/6, tritaškiai 0/5) bei Tamiras Blattas (11 tšk., 7 rez. perd.).