Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate ketvirtadienį vyko vyrų atrankos varžybos. Jose dalyvavo trys lietuviai, bet į finalą pavyko prasibrauti tik Justinui Kinderiui. 2013 m. pasaulio čempionas atrankos B grupėje pranoko visus varžovus.

Plaukimo takelyje lietuvis, tradiciškai, nebuvo greitas - distancija įveikta per 2:08.91 min., užimta 20 vieta tarp 31 sportininko ir pelnyti 314 taškų.

Fechtavimosi rungtyje J. Kinderis savo padėtį pagerino labai ženkliai. Sportininkas laimėjo 20 kovų (3 vieta; 243 taškai) ir bendrojoje įskaitoje šoktelėjo į 6-ąją poziciją.

Kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje J. Kinderis startavo atsilikdamas 16 sek. nuo brito Jameso Cooko, bet paskutinėje distancijos dalyje bėgdamas jį aplenkė. Vilnietis kirto finišo liniją tvirtai pirmaudamas, tačiau tuo pačiu metu ir taupydamas jėgas. Distancijoje lietuvis sugaišo 11:37.32 min. ir rungtyje užėmė 9-ąją vietą (603 taškai).

Iš viso atrankos varžybose J. Kinderis surinko 1160 taškų.

Puikiai B grupės varžybas pradėjo ir jaunasis Dovydas Vaivada. 18-metis kaunietis baseine distanciją įveikė per 2:02.57 min. ir užėmė 3-ąją vietą (322). Fechtuodamasis kairiarankis sportininkas laimėjo 17 dvikovų (9 vieta; 222), o bendrojoje įskaitoje nusileido laipteliu žemiau už J. Kinderio.

Kombinuotosios rungties starte D. Vaivadą nuo J. Cooke'o skyrė 19 sek., bet išsilaikyti kelialapį į finalą garantuojančiose vietose lietuviui nepavyko. Distanciją jis įveikė tik per 12:49.76 min., rungtyje liko 30-as (531), o bendrojoje įskaitoje smuko į 25-ąją poziciją. Iš viso D. Vaivada atrankoje surinko 1086 taškus.

Antrąją vietą A grupėje užėmė J. Cookas (1149), o trečias liko italas Fabio Puddige'as (1148).