Lietuvos futbolo rinktinė naujajame UEFA Tautų lygos sezone patyrė ketvirtąją nesėkme iš eilės. Valdo Ivanausko auklėtiniai svečiuose 0:2 (0:1) nusileido Turkijai.

Mūsiškiai keturias nesėkmes patyrė per pastarąsias dešimt dienų, kai buvo žaidžiami nacionalinių rinktinių Tautų lygos „lango“ susitikimai.

Šio vakaro mačą lietuviai pradėjo visai neblogai. Jau trečiąją minutę Justas Lasickas gerą kontrataką užbaigė smūgiu į vartų plotą.

Turkai bandė atsakyti atakomis, bet kažko ypatingai pavojingo sukurti nepavyko. Kiek vėliau K. Ayhanas smūgiu galva pagrasino Džiugo Bartkaus vartams, bet kamuolys skriejo šalia jų.

Vėliau ir lietuviai atsakė keliomis kontratakomis, bet labai trūkdavo tikslumo lemiamais momentais.

Turkija kontroliavo kamuolį didžiąją laiko dalį ir kartais pabandydavo smūgius iš už baudos aikštelės ribų.

Galiausiai šeimininkai pasiekė savo, kai 38-ąją minutę jau minėtas K. Ayhanas smūgiu galva po standartinės situacijos nukreipė kamuolį į vartus. Dž. Bartkus kamuolį ištraukė, bet šis jau buvo kirtęs vartų liniją.

Tik prasidėjus antrajam kėliniui turkai jau pirmavo 2:0. Po pražangos baudos aikštelėje prieš C. Underą į lietuvių vartus buvo skirtas 11 m baudinys, kurį užtikrintai realizavo Halkanas Calhanoglu.

Lietuviai vėl bandė atsakyti bandydami kurti greitas kontratakas, bet ne itin pavykdavo tiksliai tą padaryti. Turkai kelis sykius smūgiavo pavojingai, tačiau patikimai žaidė mūsiškių vartininkas Dž. Bartkus.

80 min. C. Underas šeimininkams ir vėl uždirbo 11 m baudinį, tačiau šįkart šeimininkams pelnyti įvarčio nepavyko. Mūsiškių vartininkas Dž. Bartkus kojomis puikiai smūgį atlaikė.

Per likusį laiką vaizdas aikštėje nepakito. Turkija ilgai kontroliavo kamuolį, bet lietuviams sėkmingai pavyko apsiginti.

Galiausiai finalinis teisėjo švilpukas paskelbė Turkijos rinktinę pergalę 2:0.

Priminsime, kad prieš tai Lietuva 0:2 pralaimėjo prieš Liuksemburgą, 0:6 nusileido Turkijai, o savaitgalį 1:2 buvo priversti pripažinti Farerų salų pranašumą.

Pridėjus šio vakaro rezultatą įvarčų santykis yra net 1:12 Lietuvos nenaudai.

Lietuvos futbolininkai į šio vakaro mačą su turkais atvyko tik šiandien popiet. Nors planas buvo atskirsti dar sekmadienį vakae, tačiau dėl itin blogų orų Farerų salose skrydžiai buvo atidėti.

Į UEFA Tautų lygos kovas Lietuvos rinktinė sugrįš rugsėjį, kai 22-ąją mėnesio dieną namuose žais su Farerų salų rinktine, o rugsėjo 25-ąją svečiuose susitiks su Liuksemburgu.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Antras kėlinys:

90+6 min.Viskas. Lietuviai tikrai atrodė gana kovingai, tačiau varžovai vis vien buvo pranašesnsi. Mūsiškiai grupėje lieka vieninteliai be iškovotų taškų.

81 min. Dar vienas 11 m baudinys į Lietuvos vartus, bet Dž. Bartkus jį atremia. Puikus vartininko žaidimas!

72 min. Vietoj Pauliaus Golubicko aikštėje pasirodo A. Klimavičius.

63 min. F.Černycho galimai pavojingą smūgį blokuojao turkų gynėjai.

54 min. 11m baudinys į Lietuvos vartus.. kvailoka V. Armalavičiaus pražanga baudos aikštelėje. Po VAR konsultacijos mačo teisėja S. Frappart paskiria baudinį, kurį sėkmingai realizuoja Hakanas Calhanoglu.

46 min. Prasideda antrasis mačo kėlinys.

Pirmas kėlinys:

45+2 min. Baigiasi pirmasis kėlinys. Lietuva tikrai atrodė neblogai, bet, nepaisant to, po turkų išnaudoto šanso šeimininkai priekyje 1:0.

38 min. Deja, bet varžovai pelno įvartį. Smūgiu galvą pasižymėjo K.Ayhanas. Dž.Bartkus kamuolį traukė iš vartų, bet šis kirto vartų liniją, tad turkai išsiveržia į priekį.

30 min. Abi rinktinės apsikečiai smūgiais, bet didesnio pavojaus nėra. Tuo tarpu Rolandas Baravykas yra pirmasis futbolininkas, užsidirbęs geltoną kortelę už kietą pražangą.

20 min. Oh. K. Ayhanas pavojingai smūgiuoja galva į vartus. Laimei, smūgis praskrieja šalia Lietuvos vartų.

18 min. Lietuviai nesėkmingai bandė išbėgti į kontrataką, čia pat smūgiu atsakė turkai. Bet kol kas Lietuvos futbolininkai atrodo tikrai gerai, žaidimas apylygis.

7 min. Turkų saugo C. Undero netikėtas smūgis iš toli skriejo pavojinga trajektorija ir kliudė Lietuvos rinktinės vartų skersinį. Kamuolys nusileido ant tinklo.

3 min. Keliais perdavimais mūsiškiai supjaustė turkų gynybą, o Justas Lasickas iš gana patogios padėties smūgiuoja į vartus. Deja, bet lietuvio smūgis tiesiai į turkų vartininką, kuris sėkmingai sugauna kamuolį.

1 min. Rungtynės prasideda!