Ispanijos krepšininkai – ketvirtus metus iš eilės finale. Senojo žemyno pirmenybių pusfinalyje ispanai 82:64 (26:21, 23:19, 15:11, 18:13) užtikrintai nugalėjo Jono Kazlausko treniruojamus graikus bei pateko į Europos čempionato finalą.

Graikams teks kovoti dėl trečiosios vietos.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Europos vicečempionai ispanai, po Rudy Fernandezo ir Pau Gasolio metimų įgiję keturių taškų pranašumą - 4:0. Po tolimos Juano Carloso Navarro bombos Sergio Scariolo auklėtiniai buvo dar labiau nutolę (7:2), tačiau graikai sugebėjo atsigauti po ne itin sėkmingos susitikimo pradžios bei išlygino rezultatą – 7:7. Arenoje garsiai skambant šūkiams "Lietuva", Ioannis Bourousis pelnė du taškus su pražanga ir išvedė savo komandą į priekį – 10:9.

J.Kazlausko auklėtiniai ėmė karaliauti po priešininkų krepšiais ir perėmė iniciatyvą į savo rankas – 14:13. Vis dėlto atėjo ispanų valanda. Greitos kontraatakos metu Pau Gasolis pelnė du taškus su pražanga ir Ispanijos komanda pirmavo jau penkiais taškais – 21:16. Carlosas Cabezas smeigė tritaškį ir pasaulio čempionų pranašumas pasiekė pavojingą ribą – 24:16. Baigiantis kėliniui, nepaisant apmaudžių klaidų, graikams pavyko šiek tiek sušvelninti atsilikimą ir po pirmojo ketvirčio J.Kazlausko komanda atsilikinėjo penkiais taškais – 21:26.

Ispanijos krepšininkai visus reikalus buvo linkę išspręsti jau iki didžiosios pertraukos. J.Navarro dar sykį pataikė tritaškį ir S.Scariolo ekipos persvara pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą – 31:21. Ispanai aikštėje jautėsi kur kas užtikrinčiau. Tuo tarpu graikų klaidų skaičius vis didėjo, o Europos vicečempionai greitomis atakomis baudė savo varžovus 35:24. Mažinti deficitą J.Kazlausko auklėtiniams sekėsi sunkiai.

Vis dėlto po taiklaus Antonio Fotsio tolimo metimo Ispanijos rinktinės pranašumas ištirpo iki vienženklio – 32:40. Rungtynių favoritai vėl bandė pabėgti (45:33), tačiau du taškus su pražanga pelnė Sofoklis Schortsanitis, netrukus sekė rezultatyvi greita kontrataka, o skirtumas ištirpo iki septynių taškų – 38:45. Tiesa, Ispanijos ekipai pavyko išsaugoti apčiuopiamą persvarą ir po dviejų kėlinių J.Kazlausko auklėtiniai turėjo devynių taškų deficitą – 40:49.

Po pertraukos žaidimas graikams nesiklijavo, o Ispanijos krepšininkai ėmė didinti savo atotrūkį – 53:40. Kol J.Kazlausko ekipa nesėkmingai ieškojo savojo žaidimo, R.Fernandezas smeigė svarbų tritaškį, po kurio skirtumas išaugo iki šešiolikos taškų - 58:42. Po lietuvio paprašytos minutės pertraukėlės vaizdas aikštėje ėmė taisytis, o deficitas – tirpti (46:58). Tačiau S.Scariolo auklėtiniai varžovų per arti neprisileido. Graikai vėl įsivėlė į ispanams parankų žaidimą ir dėl to turėjo sumokėti - 48:64. Prieš lemiamą susitikimo dalį Graikijos krepšininkai atsiliko trylikos taškų skirtumu – 51:64.

Ketvirtasis kėlinys J.Kazlausko auklėtiniams prasidėjo katastrofiškai. Ispanai pelnė septynis taškus be atsako ir susikrovė 20 taškų pranašumą – 71:51. Graikų padėtis nebepasitaisė. Pagavę čempioniško žaidimo ritmą ispanai ir toliau rungtyniavo be priekaištų bei padidino turėtą persvarą – 76:54. Susitikimo pabaigoje graikams pavyko šiek tiek priartėti, bet tai rungtynių baigties nebepakeitė – Ispanai keliauja į finalą.

Ispanija: P.Gasolis 18 (6 atk. kam.), R.Fernandezas 14, S.Llullas ir A.Mumbru po 9, C.Cabezas ir J.Navarro po 8.

Graikija: I.Bourousis 11 (7 atk. kam.), N.Calathesas 10, A.Fotsis 8 (10 atk. kam.), V.Spanoulis (6 kl.) ir G.Printezis po 7.