REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Galite manyti, kad žinote, kaip taisyklingai tuštintis, tačiau, pasak vaistininkės Giulia Guerrini, yra „pageidautina padėtis“, kurios reikia laikytis tuštinantis.

Galite manyti, kad žinote, kaip taisyklingai tuštintis, tačiau, pasak vaistininkės Giulia Guerrini, yra „pageidautina padėtis“, kurios reikia laikytis tuštinantis.

REKLAMA

Kasdien darant tą patį, gali susidaryti žalingi įpročiai, o jų poveikis gali pakenkti jūsų sveikatai. Ėjimas į tualetą yra vienas iš dalykų, galinčių sukelti paslėptą pavojų sveikatai. „Nueiti į tualetą išmokstame būdami maži vaikai, ir labai mažai galvojame, kaip tai padaryti“, – pabrėžė vaistininkė. Pasak ponios Guerrini, daugelis žmonių tuštinasi netinkamoje padėtyje.

„Sėdėjimas netinkamoje padėtyje gali turėti įtakos: mūsų žarnynas nėra skirtas visiškai atidaryti išangę, kai sėdime (ar stovime). Pritūpimas visada buvo taisyklingaa padėtis, nes tai padeda raumenims atsipalaiduoti ir ištiesinti išmatų išėjimo kelią“, – nurodo ji.

Ponia Guerrini pabrėžė, kad dažniausiai hemorojus ir vidurių užkietėjimas pasireiškia tose šalyse, kur žmonės sėdi ant klozeto, kaip soste, kad išsituštintų, rašoma express.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

„Žinoma, jums nereikia atsikratyti tualeto, tiesiog pakreipkite viršutinę kūno dalį į priekį ir pastatykite kojas ant taburetės prieš tualetą, taip sukursite tobulą kampą“, – aiškina ji.

REKLAMA

Blogi įpročiai tualete

Per ilgas sėdėjimas tualete taip pat gali kelti paslėptą pavojų sveikatai, perspėja vaistininkė.

„Gal tai skamba kvailai, arba gali kilti klausimas: „Kaip ilgas sėdėjimas tualete gali pakenkti mano sveikatai?“. Atsakymas – galite susirgti hemorojumi“.

Vaisitninkė pažymi, kad nors hemorojus paprastai išnyksta maždaug per savaitę, jis yra labai nemalonus.

Kita didelė klaida, kurią galite padaryti, yra per stiprus stūmimas. Pasak ponios Guerrini, įsitempus ir sulaikant kvėpavimą, bandant išsituštinti, ne tik kyla pavojus susirgti hemorojumi, bet ir gali atsirasti išangės įtrūkimų. Išangės įtrūkimai yra mažyčiai audinio plyšimas, kuris išklojęs jūsų išangę.

„Įsitikinkite, kad suvartojate pakankamai skaidulų ir gerkite daug skysčių, kad nereikėtų naudoti papildomo spaudimo“, – patarė vaistininkė.

Nuotraukoje tai matau prikakos į chalatą
Labai teisingi patarimai.
Gaila,kad seniau to nemokė.
O turėjo mokyt.
Durnesnio straipsnio neskaičiau...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų