Trečiadienį Europos moterų krepšinio taurės turnyro pusfinalio pirmosiose rungtynėse Liono ASVEL (Prancūzija) su Juste Jocyte namuose 84:80 (24:19, 19:25, 18:22, 23:14) palaužė „ESB Villeneuve“ (Prancūzija) pasipriešinimą ir įgijo 4 taškų persvarą prieš atsakomąsias rungtynes.

Susitikimo pradžia ASVEL nieko blogo nežadėjo (5:0), bet čia pat šeimininkės pralaimėjo atkarpą 0:8. Permainingame pirmajame kėlinyje ASVEL atsakė savo spurtu ir buvo susikrovusios 7 taškų persvarą (24:17). Antrajame ketvirtyje ASVEL išbarstė 7 taškų pranašumą (28:21), o po labai prastos paskutinių minučių atkarpos turėjo 6 taškų deficitą (38:44).

Po pertraukos ASVEL situacija dar komplikavosi ir skirtumas pasiekė dviženklę ribą (43:53). Visgi, kėlinio pabaigoje šeimininkės atsitiesė ir panaikino beveik visą deficitą (61:63). Jau pačioje ketvirtojo kėlinio pradžioje ASVEL sumetė 6 taškus be atsako ir persvėrė rezultatą (69:66). Viešnios atsitiesė (71:71). ASVEL tada pelnė dar 6 taškus paeiliui (77:71), bet tą patį padarė ir „ESB Villeneuve“ (77:77).

Lemiamą spurtą ASVEL pradėjo po nesportinės Christelle Diallo pražangos. Po jos Marine Johannes sumetė abi baudas ir pridėjo tritaškį. Vėliau varžovės prametė abi baudas, o Alexia Chartereau pataikė dvitaškį (84:77). Tiesa, Kennedy Burke dar spėjo įmesti svarbų tritaškį (84:80).

J.Jocytė žaidė 7 min. 3 sek., pelnė 2 taškus (0/1 tritaškio, 2/2 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 5 naudingumo balus.

ASVEL klube naudingumu išsiskyrė Gabby Williams (19 tšk., 9 atk. kam., 21 naud. bal.), o „ESB Villeneuve“ komandoje žibėjo K.Burke (28 tšk., 5 atk. kam., 4 per. kam., 22 naud. bal.) ir Kamiah Smalls (21 tšk., 9 rez. perd., 7 atk. kam., 33 naud. bal.).

ASVEL atsakomąsias rungtynes išvykoje žais kovo 23 d. Šiame sezone ASVEL yra laimėjusios visas 4 tarpusavio akistatas su „ESB Villeneuve“.