Šeštadienį elitinės Prancūzijos moterų krepšinio lygos pusfinalio atsakomosiose rungtynėse Liono ASVEL su Juste Jocyte namuose 93:73 (20:22, 30:18, 24:22, 19:11) sutriuškino Buržo „Tango Basket“ ir pateko į finalą. ASVEL sugebėjo panaikinti 13 taškų deficitą (67:80), turėtą po mačo išvykoje.

„Tango Basket“ priekyje buvo beveik visą pirmąjį kėlinį. Antrojo ketvirčio pradžioje skirtumas dar išaugo (23:30) ir pagal bendrą serijos rezultatą „Tango Basket“ turėjo 20 taškų persvarą. Visgi, tada ASVEL surengė spurtą 12:2 ir persvėrė rezultatą, o ketvirčio pabaigoje spurtavo dar sykį (15:3) ir susikrovė dviženklį pranašumą.

Pačioje trečiojo kėlinio pabaigoje ASVEL pirmą kartą įgijo jas tenkinantį pranašumą (74:59). Paskutiniame ketvirtyje „Tango Basket“ dar buvo priartėjusios iki 10 taškų (76:66, 78:68), bet tada ASVEL laimėjo atkarpą rezultatu 15:4 ir žengė į lygos finalą.

Rungtynių vaizdo įrašas:

J.Jocytė per 16 min. 6 sek. pelnė 12 taškų (3/3 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 6/7 baudų), išprovokavo 5 pražangas, atkovojo 2 kamuolius, kartą prasižengė ir surinko 11 naudingumo balų. Ji pakartojo savo sezono rezultatyvumo rekordą Prancūzijos lygoje.

ASVEL į pergalę vedė Blake Dietrick (23 tšk., 27 naud. bal.). Viešnių gretose išsiskyrė Yvonne Anderson (20 tšk., 5 atk. kam., 17 naud. bal.).

Finalo serijoje ASVEL susitiks su „ESB Villeneuve“ komanda. Reguliariajame sezone šios ekipos ir užėmė atitinkamai pirmą bei antrą vietas.

Pirmosios finalo serijos rungtynės vyks gegužės 17 d., antrosios – gegužės 20 d. Jei reikės trečiojo mačo, jis bus žaidžiamas gegužės 22 d.