Helsinkyje (Suomija) ir Stokholme (Švedija) vykstančio pasaulio ledo ritulio čempionato H grupės rungtynėse pirmadienį olimpinė vicečempionė JAV rinktinė 2:4 (1:3, 1:0, 0:1) pralaimėjo Slovakijos ledo ritulininkams.

Slovakai nugalėjo amerikiečius pirmą kartą nuo 2000 metų.

Nugalėtojams įvarčius pelnė Dominikas Granakas (1 min.), Branko Radivojevičius, 16), Andrejus Sekera (20) ir Miroslavas Satanas (60). JAV ekipoje pasižymėjo Justinas Faulkas (16) ir Paulas Stastny (39).

Amerikiečiai H grupėje užima ketvirtąją vietą, o pirmuosius taškus pelnę slovakai žengia penkti.

Kitose rungtynėse olimpinė čempionė Kanados rinktinė 7:2 (4:1, 1:1, 2:0) nugalėjo prancūzus ir tapo H grupės lydere. S grupėje trečiąją pergalę iš tiek pat galimų iškovojo pasaulio vicečempionė Švedijos rinktinė. Ji 6:4 (4:1, 2:1, 0:2) įveikė Danijos ledo ritulininkus.

Čekijos komanda po bulitų serijos 4:3 (1:1, 1:1, 1:1; 0:0; 1:0) palaužė norvegus.

Pasaulio čempionate dalyvauja 16 komandų, suskirstytų į dvi grupes. 1-4 vietas užimsiančios rinktinės pateks į atkrintamąsias varžybas.

Pirmadienio rungtynių rezultatai.

H grupė.

Prancūzija - Kanada 2:7 (1:4, 1:1, 0:2)

JAV - Slovakija 2:4 (1:3, 1:0, 0:1).

Lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai).

1. Kanada 3 2 0 1 0 14-9 7

2. Šveicarija 2 2 0 0 0 8-3 6

3. Suomija 2 2 0 0 0 2-0 6

4. JAV 3 1 1 0 1 14-10 5

5. Slovakija 3 1 0 0 2 6-6 3

6. Prancūzija 3 1 0 0 2 10-17 3

7. Baltarusija 2 0 0 0 2 2-4 0

8. Kazachstanas 2 0 0 0 2 4-11 0.