REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV ir Pietų Korėjos kariuomenės antradienį patvirtino, kad atšaukė numatytas bendras pratybas, Amerikos prezidentui Donaldui Trumpui po susitikimo su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu pažadėjus jų neberengti.

JAV ir Pietų Korėjos kariuomenės antradienį patvirtino, kad atšaukė numatytas bendras pratybas, Amerikos prezidentui Donaldui Trumpui po susitikimo su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu pažadėjus jų neberengti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pietų Korėjoje yra dislokuoti dešimtys tūkstančių amerikiečių karių, padedančių šaliai saugotis nuo jos priešiškos šiaurinės kaimynės.

REKLAMA

Seulas pareiškė, kad bus atšauktos rugpjūtį turėjusios vykti didžiulio masto karinės pratybos „Ulchi-Freedom Guardian“.

„Pietų Korėja ir Jungtinės Valstijos ketina tęsti diskusijas dėl tolesnių priemonių“, – rašoma Gynybos ministerijos išplatintame pranešime ir priduriama, jog kol kas „nepriimta jokių sprendimų dėl tolesnių karinių manevrų“.

Planuota, kad pratybose „Ulchi-Freedom Guardian“ dalyvaus apie 17 500 amerikiečių karių.

„Vis dar koordinuojame tolesnius žingsnius. Sprendimų dėl vėlesnių pratybų kol kas nepriimta“, – sakė Pentagono atstovė spaudai Dana White (Deina Vait).

REKLAMA
REKLAMA

„Tai nepadarys poveikio Ramiojo vandenyno regiono pratyboms už Korėjos pusiasalio ribų“, – pridūrė ji.

D. White informavo, kad JAV gynybos sekretorius Jimas Mattisas (Džimas Matisas), valstybės sekretorius Mike'as Pompeo (Maikas Pompėjas) ir prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Boltonas (Džonas Boltonas) vėliau šią savaitę susitiks Pentagone aptarti šio klausimo.

Praėjusią savaitę D. Trumpas paskelbė, kad Jungtinės Valstijos neberengs karinių pratybų su savo sąjungininke Pietų Korėja. Tačiau prezidentas nepatikslino, kada įsigalios šis sprendimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

D. Trumpas daugeliui sukėlė nuostabą, pavadinęs šias pratybas „provokuojamomis“ – būtent taip šiuos manevrus apibūdina Šiaurės Korėja.

JAV ir Pietų Korėjos ginkluotosios pajėgos daugelį metų rengė bendras pratybas; jų metu buvo tobulinama karių parengtis ir reagavimas į įvairias situacijas, pavyzdžiui, Šiaurės Korėjos invaziją, taip pat imituojami smūgiai Pchenjano režimui.

Šiaurės Korėjai paprastai audringai reaguodavo į šiuos manevrus. Po pernai vykusių pratybų Pchenjanas paleido Japonijos kryptimi kelias balistines raketas, praskriejusias virš šalies teritorijos ir sukėlusias tarptautinį susirūpinimą.

REKLAMA

Singapūre vykusiame istoriniame viršūnių sutikime D. Trumpas ir Kim Jong Unas pasirašė bendrą pareiškimą, kuriuo Šiaurės Korėja įsipareigojo imtis žingsnių dėl visiškos Korėjos pusiasalio denuklearizacijos.

Tačiau kritikai pažymėjo, kad neprivalomojo pobūdžio dokumento tekstas labai miglotas, ir išreiškė susirūpinimą, kad šis viršūnių susitikimas susilpnins tarptautinę koaliciją, siekiančią Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų programos likvidavimo.

M. Pompeo, anksčiau pabrėžęs, kad sankcijos Šiaurės Korėjai bus atšauktos tik šaliai užbaigus denuklearizacijos procesą, sakė planuojantis susitikti su Kim Jong Unu tolesnėms deryboms.

REKLAMA

Pietų Korėja pareiškė, kad Šiaurės Korėjai taikomos sankcijos galėtų būti sušvelnintos, jei šalis imtųsi „reikšmingų žingsnių denuklearizacijos link“, tokiu būdu, panašu, kiek nuleisdama Vašingtono iškeltą kartelę.

Vis tik M. Pompeo biuras pažymėjo, kad abi sąjungininkės yra įsipareigojusios siekti „visiškos, patikrinamos ir negrįžtamos denuklearizacijos“.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų