REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Su „Šilokarčemos“ redakcija jautria istorija pasidalino šilutiškis Domas Česnakauskas. Pasak vyro, pamatytas vaizdas sujaudino iki širdies gelmių.

Su „Šilokarčemos“ redakcija jautria istorija pasidalino šilutiškis Domas Česnakauskas. Pasak vyro, pamatytas vaizdas sujaudino iki širdies gelmių.

REKLAMA

Vyras važiavo pro Ventės kapinaites. Staiga pamatė išskirtinį paminklą. Todėl net sustojo.

„Iškart pagalvojau, kad čia pastatytas naujas išskirtinis paminklas su gandro atvaizdu. Tačiau sustojęs jį pažiūrėti, pamačiau, kad išties ten tiesiog gyvas paukštis. O sujaudino tai, kad jis tupėjo ant neeilinės asmenybės kapo – žmogaus, kurį gerai pažinojau. Tai gamtos mylėtojo Leono Jezersko kapas. Kai žinai, kaip jam gyvam esant rūpėjo paukščiai, viskas pasidarė dar jautriau“, – kalbėjo šilutiškis.

Vaizdas – išskirtinis 

Vyrui tas gandras ant ornitologo paminklo neišeina iš galvos. Jam šis vaizdas išskirtinis.

REKLAMA
REKLAMA

Primename, eidamas 93-iuosius metus, 2018 metų birželį, mirė ornitologas, ilgametis Kauno zoologijos muziejaus darbuotojas, Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas Leonas Jezerskas. Jis nuo 1974 m. buvo Zoologijos muziejaus filialo Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas.

REKLAMA

Paukščius stebėti ir žieduoti Ventės rage pradėjo 1954 m. Dirbdamas Ventės rage patobulino paukščių gaudymo žiedavimui skirtas priemones ir metodus, sukūrė zigzagines gaudykles. Ten pat įrengė ir paukščių migracijos muziejų.

1950–1973 m. buvo vienas iš „Paukščių dienų“ organizatorių. L. Jezerskas parengė daugybę mokslinių ir mokslo populiarinimui skirtų straipsnių, buvo leidinio „Paukščių žiedavimas Ventės rago ornitologinėje stotyje“ (1989) autorius ir knygos „Ventės ragas. Ornitologinė stotis“ (2007) bendraautorius. 1992 m. už visuomeninę auklėjamąją veiklą L. Jezerskas pelnė Tado Ivanausko ornitologinę premiją.

„Šilokarčemos“ informacija

Apsiverkiau,tai buvo mylimas
Zmogus,klausydavome per radiją irgi jo pasakojimų,išskirtinio balso tembro,....Gandrelis net lanko...
Net graudu pasidarė, nors turėtų būti gera. Nieko mes nežinom apie gyvenimą ir mirtį, apie ryšį iš anapus. Žvėriukai, paukščiukai ateina, atskrenda prie gerų žmonių. Gal tik išėję iš šio pasaulio kažką sužinosim. O gal Jo, didelės širdies Žmogaus, čia gabalėlis sielos gandre?!
Žodžių trūksta kaip apibūdinti šį vaizdą. Tas vaizdas viską pasako. Žmogus nugyveno prasmingą gyvenimą, jautė, mylėjo gamtą, paukščius. Gandras lankantis kapą kažkas neįtikėtino. Ir būtent to žmogaus, o ne kito. Tai dar kartą įrodo, kaip viskas šioje žemėje susiję. Kažkoks nepaaiškinamas grįžtamasis ryšys. Sakoma, kad Dievas kalba per žmones. Matyt ir šiuo atveju kažką norėta tuo pasakyti. (čia suprantantiems)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų