Keturis rezultatyvius perdavimus atlikęs ir vieną įvartį įmušęs Jakubas Wilkas kone vienas susitvarkė su „SMScredit.lt A lygos“ autsaideriais „Šiauliais“. Šalies čempionas „Žalgiris“ per penkias minutes pirmajame kėlinyje išsprendė visus mačo klausimus ir be didesnių problemų pasiekė nesunkią pergalę triuškinančiu rezultatu – 6:1 (4:0).

Rungtynių pradžia nieko blogo aikštės šeimininkams, kurių gretose debiutavo rusas Bekchanas Usmanovas, nežadėjo, tuo tarpu „Žalgirio“ treneriams dar 7-ą minutę teko atlikti priverstinį keitimą, nes po oro dvikovos Jurijaus Fomenkos smūgį alkūne gavo ir traumą patyrė Deividas Šemberas.

Kapitono netektis mobilizavo kurį laiką mažumoje rungtyniavusius vilniečius. Jau 16-ą minutę svečiai išsiveržė į priekį. Po Andro Švrljugos perdavimo į baudos aikštelę Vytautas Lukša parideno kamuolį šalia buvusiam J.Wilkui. Lenkas tiksliu smūgiu išvedė savo komandą į priekį. Netrukus į „Šiaulių“ vartus krito antrasis įvartis. Aukštai žaidusi aikštės šeimininkų gynybos linija buvo nubausta po ilgo perdavimo iš aikštės gilumos. Nuo gynėjų pabėgęs V.Lukša kone nuo galinės linijos atmetė kamuolį link vartų atskubėjusiam Elivelto. Brazilas nesėkmingu pirmuoju smūgiu pataikė į Vytą Gašpuitį, bet pakartotiniu bandymu padvigubino sostinės komandos persvarą.

Dar po trijų minučių Elivelto į savo sąskaitą įsirašė dublį. Perdavimo krašte sulaukusiam J.Wilkui šiauliečiai suteikė labai daug erdvės. Lenkas neskubėdamas susistabdė kamuolį ir tiksliu perdavimu link vartų surado „Žalgirio“ brazilą, kuris krisdamas galva įmušė dar vieną savo ir komandos įvartį.

Kėliniui artėjant prie pabaigos, priverstinį keitimą teko atlikti ir „Šiauliams“, traumą patyrus Donatui Petrauskui. Tuo nemalonumai čempionato autsaideriams nesibaigė. 42-ą minutę įmušti galėjo A.Švrljuga. Standartinės situacijos metu kroatas laisvas iššoko prieš vartus, bet smūgiu pro Povilą Valinčių pataikė į virpstą.

Vis tik dar pirmajame kėlinyje „Žalgiris“ spėjo įmušti ir ketvirtąjį įvartį. Po J.Wilko perdavimo pasižymėjo į baudos aikštelę įsiveržęs Mantas Kuklys. Per pirmą rungtynių pusę „Šiauliai“ vos porą kartų grasino Sauliaus Klevinsko ginamiems vartams. Abu sykius puolimo smaigalyje atsidūrė Sergijus Ševčiukas, bet iš pradžių pataikė tolimu smūgiu pataikė į vartininką, vėliau, gražiai suklaidinęs A.Švrljugą, pasiuntė kamuolį virš vartų. Įvarčių fiestą antrajame kėlinyje pratęsė Linas Pilibaitis. 57-ą minutę vilnietis tiksliu smūgiu galva „uždarė“ dar vieną J.Wilko perdavimą standartinės situacijos metu.

Kėlinio viduryje retą progą įmušti turėjo J.Fomenka. Puolėjas smūgiu galva pataikė į vartų stačiakampį po B.Usmanovo perdavimo, tačiau patikimai sužaidė kamuolį sugavęs S.Klevinskas.

70-ą minutę trečiąjį savo įvartį galėjo įmušti Elivelto, bet po labai gero J.Wilko perdavimo iš kelių metrų nesugebėjo pataikyti į vartus. Brazilui kiek sutrukdė šalia buvęs ir kamuolio taip pat siekęs A.Švrljuga.

Po kelių minučių visiškai skylėtą „Šiaulių“ gynybą nubaudė antroje rungtynių pusėje į aikštę išleistas Paulius Janušauskas. Jam beliko pataikyti į vartus iš poros metrų po ketvirtojo rungtynėse rezultatyvaus J.Wilko perdavimo.

Rungtynių pabaigoje aikštės šeimininkams pavyko įmušti garbės įvartį. B.Usmanovui pabandžius perdavimu prieš vartus išvesti S.Ševčiuką, gynėjų atmušas kamuolys nukrito J.Fomenkai. Puolėjo smūgiuotas kamuolys po nedidelio rikošeto atsidūrė tinkle.

Šiaulių „Šiauliai“ – Vilniaus „Žalgiris“ 1:6 (0:4)

„Šiauliai“: P.Valinčius, V.Gašpuitis, S.Kožanis (61 min. S.Jurgilas), K.Nestrenka, R.Radavičius, D.Petrauskas (40 min. M.Vorobjovas), E.Jasaitis (57 min. D.Medžiaušis), M.Ivanovas, B.Usmanovas, S.Ševčiukas, J.Fomenka.

„Žalgiris“: S.Klevinskas, A.Švrljuga, E.Vaitkūnas, G.Freidgeimas, D.Šemberas (14 min. A.Jankauskas), J.Kendyšas, M.Kuklys (46 min. P.Janušauskas), V.Lukša (65 min. A.Jedigarianas), L.Pilibaitis, J.Wilkas, Elivelto. Įvarčiai: J.Fomenka (86); J.Wilkas (16), Elivelto (18, 21), M.Kuklys (45), L.Pilibaitis (57), P.Janušauskas (74).

Geltonos kortelės: J.Fomenka (7), R.Radavičius (17), B.Usmanovas (50); M.Kuklys (31), V.Lukša (42).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai" 12 0 3 9 11:35 3

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) ir T.Radzinevičius („Sūduva“) – po 12, Elivelto („Žalgiris“) – 8, L.Kochanauskas („Trakai“) – 7 įvarčiai.