0
TV3

JAV jaunių (iki 19 m.) rinktinei taip ir nepavyko įveikti nė vienos Lietuvos rinktinės. Iš sekmadienį laimėjusių dvidešimtmečių estafetę perėmė ir Kazio Maksvyčio devyniolikmečių rinktinė, sutriuškinusi amerikiečius rezultatu 108:75.

Po pertraukos į rikiuotę grįžo jaunių rinktinės lyderis Jonas Valančiūnas. NBA naujokų biržoje Toronto „Raptors“ pašauktas vidurio puolėjas pelnė 23 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, bet taip pat pirmoje mačo dalyje išsiskyrė kiek nervingu žaidimu bei konfliktais su priešininkų žaidėjais.

Lietuvos rinktinėje taškus pelnė visi 12 aikštėje pasirodžiusių žaidėjų.

Rungtynes penkiais taškais iš eilės pradėjo V.Čižauskas - 5:0. Tiesa, amerikiečiai greitai atsitiesė ir bendromis

pastangomis persvėrė rezultatą - 6:5. Visgi lietuvius į priekį ėmė tempti į rikiuotę sugrįžęs J.Valančiūnas - 11:6. JAV komandos puolimas strigo, o V.Čižausko vedami K.Maksvyčio auklėtiniai didino pranašumą - 14:6. Po minutės pertraukėlės svečiai pristabdė įsibėgėjusius lietuvius - 22:17. Tačiau po dviejų iš eilės D.Pukio ir R.Simanavičiaus tritaškių skirtumas šoktelėjo iki dviženklio - 31:21. Puikią lietuvių seriją pratęsė ir pirmąjį kėlinį užbaigė tritaškį „įsmeigęs“ E.Ulanovas (34:23).

Fantastiškai antrajame ketvirtyje rungtyniavęs Ž.Skučas padidino mūsiškių persvarą iki šešiolikos - 41:25. Nervingame kėlinuke Lietuvos krepšininkai dusyk buvo nubausti nesportinėmis pražangomis, aikštėje ėmė tvyroti įtampa, bet amerikiečiai tuo nepasinaudojo, o lietuviai ir toliau tolo - 51:31. Skirtumas pernelyg nekito, bet žiūrovų dėmesį kaustė J.Valančiūno ir P.Youngo mikrodvikovos - žaidėjai apsistumdė, apsižodžiavo ir kėlė aistras. Po dviejų kėlinių lietuvių pranašumas nekėlė abejonių - 59:38.

Po pertraukos puikų pasirodymą tęsė Ž.Skučas. Šeši jo taškais iš eilės padidino persvarą iki triuškinančios - 67:38. Aistros aprimo, o lietuvių pranašumas didėjo - 72:41. Trečiojo kėlinio pabaiga taip pat nežadėjo intrigos. Lietuvos rinktinės persvara nemažėjo, o amerikiečiai sumažinti deficito neįstengė - prieš lemiamą mačo dalį K.Maksvyčio kariauna pirmavo niekinančiu rezultatu 89:51.

Ketvirtajame kėlinuke amerikiečiai stebuklo nesukūrė - lietuviai šventė pergalę.

Lietuva: J.Valančiūnas 23 (11 atk. kam.), Ž.Skučas 16, V.Čižauskas ir D.Redikas po 11.