0

Antroji Jono Valančiūno ir Donato Motiejūno dvikova įvyko. Šįsyk pergale džiaugėsi pirmasis - Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai (7/5) VTB Vieningoje lygoje 59:54 (13:11, 16:15, 15:9, 15:19) namuose įveikė Gdynės „Asseco Prokom“ komandą (5/8).

D.Motiejūnas pralaimėjusiems per 30 minučių pelnė 10 taškų (0/7 dvit., 2/2 trit., 4/4 baud.), atkovojo 9 bei perėmė 2 kamuolius, suklydo bei prasižengė 4 kartus.

J.Valančiūnas per 31 minutę surinko 13 taškų (4/10 dvit., 5/8 baud.), sugriebė 14 atšokusių kamuolių, blokavo 4 metimus, suklydo 3 ir prasižengė 4 kartus.

Rungtynių eiga

Pirmosiomis minutėmis aikštėje vyko atkakli kova - 8:7. Susitikimas klostėsi vangiai, bet „Lietuvos rytui“ pavyko susigrąžinti trumpam prarastą iniciatyvą ir pirmąjį ketvirtį laimėti 13:11.

Rungtynės toliau vyko vangiai, bet T.Pačėso auklėtiniai su D.Motiejūnu buvo visiškai sustoję, o „Lietuvos rytas“ nedideliais žingsniais tolo - 23:15. Lietuvos vicečempionai buvo atitrūkę dviženkliu skirtumu, tačiau lenkai nutraukė penkias minutes trukusį taškų „badą“ ir ėmė grėsmingai artėti - 27:23. Antrasis kėlinukas baigėsi „Lietuvos rytui“ pirmaujant 29:26.

Per pertrauką „Lietuvos rytas“ padarė tinkamas išvadas ir kur kas geriau pradėjo trečiąjį kėlinį - 36:28. Tiesa, „Asseco Prokom“ nepasidavė - po kelių minučių skirtumas ištirpo iki trijų taškų - 37:34. Visgi A.Džikičiaus kariauna vėl sugebėjo atitrūkti ir prieš lemiamą mačo dalį turėjo apčiuopiamą 9 taškų pranašumą - 44:35.

Apylygiai prasidėjusiame ketvirtajame kėlinuke vilniečiams pavyko nutolti dviženkliu skirtumu ir pasiųsti rimtą pavojaus signalą T.Pačėsui - 52:41. Per likusį laiką „Lietuvos rytas“ užtikrintai išlaikė pergalingą persvarą.

„Lietuvos rytas“: J.Valančiūnas 13 (14 atk. kam.), L.Robertsas (9 atk. kam.) ir S.Babrauskas po 10, T.Rice'as 9, R.Seibutis 7, A.Jomantas 6, A.Rašičius 4.