Sunkia pergale Pasaulio čempionatą Turkijoje pradėjo Graikijos vyrų krepšinio rinktinė. Jono Kazlausko auklėtiniai tik po atkaklios kovos 89:81 (25:18, 22:19, 18:25, 24:19) palaužė Kinijos nacionalinę komandą.

Graikams šiame susitikime nepadėjo dėl muštynių suspenduoti aukštaūgiai Sofoklis Schortsanitis bei Antonis Fotsis.

Didžiąją rungtynių dalį iniciatyva priklausė J. Kazlausko ekipai. Trečiojo ketvirčio viduryje graikų pranašumas siekė 13 taškų (56:43), tačiau kinai rankų nenuleido. Kinijos krepšininkai ėmė mažinti deficitą ir ketvirtojo kėlinuko pradžioje netgi išsiveržė į priekį – 66:65. Tiesa, tuomet sekė Graikijos rinktinės spurtas 9:1, po kurio „mėlynieji“ vėl nutolo – 74:66.

38-ąją minutę kinai dar buvo grėsmingai priartėję (79:81), bet pakeisti rungtynių eigos nebesugebėjo. Graikai po 40 minučių kovos aikštę paliko geromis nuotaikomis – 89:81.

Graikija: Ioannis Bourousis (8 atk. kam.) ir Nikos Zisis – po 21, Vassilis Spanoulis – 19, Dimitris Diamantidis 11 (6 rez. perd.).

Kinija: Yi Jianlianas 26 (14 atk. kam.), Yue Sunas ir Zhizhi Wangas – po 15, Wang Shipengas 13.