REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Saulius Skvernelis artimiausiu metu žada pristatyti kryptis, kaip šalyje bus keičiama mokesčių sistema. Pristatydamas Vyriausybės ataskaitą, kuria apžvelgė šalies padėtį darbą pradėjus jo vadovaujamai septynioliktajai Vyriausybei, pabrėžė socialinės atskirties problemą, su kuria nepavyko susitvarkyti pirmtakams.

Premjeras Saulius Skvernelis artimiausiu metu žada pristatyti kryptis, kaip šalyje bus keičiama mokesčių sistema. Pristatydamas Vyriausybės ataskaitą, kuria apžvelgė šalies padėtį darbą pradėjus jo vadovaujamai septynioliktajai Vyriausybei, pabrėžė socialinės atskirties problemą, su kuria nepavyko susitvarkyti pirmtakams.

REKLAMA

Ataskaitoje nurodoma, kad dabar yra per didelė mokesčių našta darbo pajamoms, neišnaudojamos mokesčių bazės plėtros galimybės, taikomos neefektyvios ir socialiai neteisingos lengvatos, žemas investicijų į inovacijas ir mokslinius tyrimus bei eksperimentinę plėtrą lygis, aukštas neapskaitytos ekonomikos lygis.

Anot dokumento, mokesčių bazę riboja įvairios mokesčių lengvatos, dėl jų valstybės biudžetas netenka nemažos dalies pajamų. Vyriausybė skaičiuoja, kad šiemet valstybės biudžetas dėl įvairių mokesčių lengvatų nesurinks apie 1 mlrd. eurų galimų pajamų.

REKLAMA
REKLAMA

„(...) trūksta kompleksinio įvertinimo, ar visos lengvatos yra efektyvios ir pasiekia joms keliamus tikslus“, – rašoma dokumente.

„Suprantame, kad Lietuvos ekonomikos strategija negali remtis pigia darbo jėga, todėl kryptingai skatinsime verslo ir mokslo bendradarbiavimą siekiant padėti pamatus inovacijomis grįstos ekonomikos vystymuisi“, – antradienį Seime sakė S.Skvernelis.

REKLAMA

Algirdas Butkevičius teigia, kad praėjusi Vyriausybė susitvarkė su socialine atskirtimi tiek, kiek galėjo finansiškai. „Penkis kartus buvo didinta minimali mėnesinė alga, aš norėčiau pasižiūrėti, kuri Vyriausybė per kadenciją sugebės tiek kartų ją padidinti“, - tvirtino buvęs premjeras.

Negana to, A. Butkevičius pabrėžė, kad jo vadovaujamai Vyriausybei reikėjo kompensuoti pensijas, sumažintas Andriaus Kubiliaus valdymo metu.

Ne pirmą kartą buvęs premjeras mini, jog atlyginimų didinimas gali būti svarbiausia užduotis, padedanti augti ekonomikai.

REKLAMA
REKLAMA

Opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis pastebėjo, kad Saulius Skvernelis posėdžio metu buvo sunkiai atpažįstamas. „Pyktelėjęs, jam vėl kaltas A. Kubilius dėl visko“, - svarstė parlamentaras.

Konservatorius pasigedo pažadų aiškumo, mat vis buvo apeliuojama į ateities darbus. „A. Butkevičius taip ketverius metus pralaukė vis žadėdamas, kad jau tuoj tuoj, palaukit truputėlį, atnešiu pirmuosius darbus“, - kritikavo G. Landsbergis.

Saulius Skvernelis žadėjo, kad „Investuok Lietuvoje“ sutelkti „kompetentingus žmogiškuosius išteklius dirbti su stambių gamybos projektų pritraukimu“, sukurti specialias rinkodaros priemones.

Kaip vieną pagrindinių problemų S.Skvernelis antradienį nurodė didelę socialinę atskirtį. Jis tvirtino, kad jos nemažina net gerėjanti ekonominė šalies padėtis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu norime spręsti socialinės atskirties problemą, turime sugebėti išnaudoti mūsų ekonomikos augimą. Bendras vidaus produktas tikrai yra vienas sparčiausiai augančių Europos Sąjungoje, bet mes nesugebame perskirstyti. Nesugebame, nes turime nedarytas struktūrines reformas, kas susiję su švietimu, sveikatos apsauga, socialine apsauga“, – Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Jis teigė nežinantis stebuklingų receptų socialinei atskirčiai mažinti, premjero teigimu, tam skirta visa Vyriausybės programa.

„Nėra stebuklingų planų. Mes stengsimės ne kovoti, mes stengsimės kurti“, – sakė S.Skvernelis.

Pareigą premjerui Seime pristatyti Vyriausybės veiklos ataskaitą numato Seimo statutas. Naujasis Ministrų kabinetas darbą pradėjo 2016 metų gruodžio viduryje, tad formaliai S.Skverneliui teko atsiskaityti už socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus vadovautos Vyriausybės darbus.

Tačiau kaip pažymėta antradienį Seimui pristatomame dokumente, Vyriausybės 2016 metų veiklos ataskaitoje ne atsiskaitoma už praėjusios Vyriausybės veiklos rezultatus, o pateikiamas padėties įvertinimas septynioliktajai Vyriausybei pradėjus darbą.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų