18
Mindaugas Kuzminskas ir Artūras Gudaitis (nuotr. SCANPIX)

Kauno „Žalgirio“ (4-6) krepšininkai ketvirtadienį pagaliau nutraukė pergalių badą namų arenoje, kai 83:78 įveikė dviejų lietuvių atstovaujamą Milano „Olimpia“ (6-4).

18

Po šios nesėkmės italų žiniasklaida gyrė mūsiškius, kurie „Žalgiriui“ kėlė bene daugiausiai problemų.

Artūras Gudaitis pelnė 16 taškų (8/12 dvit., 0/1 baud.), atkovojo 7 kamuolius, blokavo tris metimus ir surinko 24 naudingumo balus.

Tuo tarpu Mindaugas Kuzminskas sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes ir pelnė 14 taškų (4/7 dvit., 2/4 trit.).

„Lietuviai buvo geriausi žaidėjai – Mindaugas pelnė 14 taškų, o Gudaitis tiesiog dominavo. Vis tik rungtynių MVP tapo Brandonas Daviesas“, – pripažino „it.eurosport.com".

B. Daviesas „Žalgiriui“ šiame mače pelnė 27 taškus (11/15 dvit., 5/10 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 35 naudingumo balus.

Kritikos sulaukė brangiausias „Olimpia“ žaidėjas Mike’as Jamesas. Žalgiriečiai neblogai išsprendė siautėti mėgstančio amerikiečio klausimą – pelnė 17 taškų (4/8 dvit., 2/9 trit., 3/4 baud.), bet savo savanaudiškumu ir sprendimais dažniau skandino ekipą nei jai padėjo bei padarė keturias klaidas, kelias iš jų - svarbiausiais momentais.

„Jis buvo blyškesnis nei įprasta. Nors ir pelnė 17 taškų, bet prastai atakavo krepšį ir klydo svarbiais momentais“, – rašo italai.

„La Gazetta dello Sport“ išskyrė antro kėlinio „Žalgirio“ spurtą 18:0 ir M. Jameso elgesį minutės pertraukėlės metu.

„Neatrodė, kad jis itin noriai klauso trenerio Simone Pianigiani pastabų“, – pastebi jie.