Kapitonės Virginijos Paulauskaitės vedama Lietuvos moterų kerlingo (akmenslydžio) rinktinė padarė tai, ko iki šiol nebuvo pavykę mūsų šalies šio sporto istorijoje – iškovojo kelialapį į aukščiausią Europos čempionato divizioną ir kitais metais rungtyniaus tarp 10 stipriausių Senojo žemyno komandų.

Škotijoje vykstančio Europos čempionato B diviziono turnyro pusfinalyje penktadienį lietuvės 10:6 nugalėjo Lenkijos komandą. Įdomu tai, kad lenkės šiame čempionate patyrė vos du pralaimėjimus ir abu juos – prieš Lietuvos ekipą.

Lietuvos rinktinei be V. Paulauskaitės taip pat atstovauja Olga Dvojeglazova, Rūta Blažienė, Justina Zalieckienė ir Miglė Kiudytė.

Pusfinalį lenkės pradėjo pelnydamos tris taškus, bet jau antrajame kėlinuke rezultatas tapo lygus. Vėliau komandos apsikeitė dviem taškais (5:5). Penktajame kėlinuke Lietuvos rinktinei pavyko „pavogti“ du varžovių akmenis ir išsiveržti į priekį 7:5.

Antroje pusėje mūsiškės tęsė įspūdingą atkarpą ir tiek septintajame, tiek aštuntajame kėlinukuose pelnė taškus paskutinio akmens paleidimo teisę turint varžovėms. Tai leido Lietuvos rinktinei atitrūkti 10:5. Devintajame kėlinuke lenkės sušvelnino atsilikimą tik tašku ir mačas buvo baigtas.

Finale šeštadienį Lietuvos rinktinė dėl B diviziono aukso medalių kovos su Vengrijos rinktine, kuri pusfinalyje po dramatiškos kovos 5:4 nugalėjo Latvijos ekipą.

Grupės etape vengrės mūsiškes nugalėjo 8:0. Tiek Lietuva, tiek Vengrija iškovojo kelialapius į aukščiausią divizioną, kur pakeis iš ten iškritusias Čekijos ir Vokietijos komandas.

Iki šiol geriausias Lietuvos moterų kerlingo rinktinės pasiekimas buvo pernai iškovoti B diviziono bronzos medaliai.