99
LKL pusfinalis: „Lietkabelis“ – „Lietuvos rytas“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai perrašė istoriją. Jie namuose 86:77 nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“, laimėjo pusfinalio seriją 3-1 ir pirmą kartą klubo istorijoje prasibrovė į LKL finalą.

99

Susitikimo pradžia buvo apylygė, tačiau panevėžiečiai susikrovė apčiuopiamą 9 taškų pranašumą. Jau pirmajame kėlinyje netrūko aistrų. Visą seriją kovoję Žygimantas Skučas ir Drew Gordonas įsivėlė į konfliktą.

Amerikietis tiesiog numetė lietuvį ant parketo, pastarasis neliko skolingas ir atsistojęs stuktelėjo varžovui galva į galvą. Teisėjai, kad ir kaip būtų keista, nusprendė nenubausti nei vieno krepšininko.

„Lietuvos rytas“ surengė sėkmingesnę atkarpą ir nukirpo aikštės šeimininkų pranašumą iki keturių taškų, o visą antrąjį kėlinį svarstyklės krypo tai į vieną, tai į kitą pusę.

Trečiasis kėlinys priklausė aikštės šeimininkams. Jie 10-ties minučių atkarpą laimėjo 26:17 ir prieš lemiamą ketvirtį atitrūko dviženkliu atstumu.

Tačiau vilniečiai ginklų nesudėjo, spurtavo ir po C. Fisherio metimo išlygino rezultatą. Vis dėlto sėkmingiau susitikimo pabaigą sužaidę „Lietkabelio“ žaidėjai šventė pergalę ir iškopė į išsvajotą LKL finalą.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Rungtynių pradžioje Panevėžio klubui šešis taškus surinko Žygimantas Skučas, tačiau tiek sumetė ir „Lietuvos rytas“. Po trijų minučių įvyko neplanuota pauzė: sekretoriatas paskelbė minutės pertraukėlę, tačiau teisėjai į tai nesureagavo, teko peržiūrėt epizodą.

Jis labiau į naudą išėjo aikštės šeimininkams. Benas Madgenas pataikė iš toli, o kitoje atakoje pridėjo dvitaškį ir „Lietkabelis“ įgijo 5 taškų pranašumą.

Žygimantas Skučas vėl iš vėžių išmušė Drew Gordoną. Amerikietis tiesiog numetė savo oponentą ant parketo, vyrai vos rimtai nesusikibo.

„Lietuvos ryto“ taškų badą nutraukė Daivido Gailiaus tritaškis iš krašto (13:9). Tačiau tada keletą sėkmingų atakų iš eilės surengė Panevėžio ekipa ir įgijo jau 9 taškų pranašumą (20:11).

Jimmy Baronas su kėlinio sirena pataikė tritaškį ir aptirpdė „Lietkabelio“ persvarą iki keturių (23:19).

Antras kėlinys

Ketvirčio pradžia vėl sėkmingesnė buvo penevėžiečiams, kurie persvarą buvo padidinę iki 8 taškų, tačiau Corey Fisherio ir Tayloro Browno tolimi šūviai neleido aikštės šeimininkams pabėgti.

Įpusėjus antrajam kėliniui Roko Giedraičio dvitaškis rezultatą išlygino (29:29), o Drew Gordonas dviem baudų metimais ir išvedė svečius į priekį.

Ilgesnį laiką nei vienai komandai nepavyko pelnyti taškų, o D. Gordono dvitaškio K. Maksvytis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Pasitarimas davė vaisių: B. Madgenas smeigė tritaškį, Simas Galdikas pridėjo du, o Gintaras Leonavičius greitos atakos metu įdėjo iš viršaus. Tokia atkarpa aikštės šeimininkams sukrovė trijų taškų pranašumą (38:35).

Po dviejų kėlinių 40:37 priekyje buvo Panevėžio „Lietkabelis“. Per pirmąją pusę „Lietkabelio“ gretose rezultatyviausias su 11 taškų buvo Benas Madgenas, „Lietuvos ryto“ gretose po 6 buvo pelnę Artūras Gudaitis ir Rokas Giedraitis.

Trečias kėlinys

Antrosios susitikimo pusės pradžioje Drew Gordonas prisiprašė techninės pražangos, jis buvo nepatenkintas teisėjų sprendimu. B. Madgenas realizavo baudos metimą, o Kšištofas Lavrinovičius pelnė du taškus su pražanga (48:45).

Negana to, Deividas Gailius užsidirbo penktąją asmeninę pražangą, o į nesėkmingą varžovų bandymą užpulti taikliu tritaškiu atsakė tas pats K. Lavrinovičius.

Puikią atkarpą toliau rengė „Cido“ arenos šeimininkai. Po Mindaugo Lukauskio dvitaškio panevėžiečiai įgijo dviženklę persvarą (55:45).

Vilniečiai atrodė daugiau nei sutrikę. Skirtumas po greitos „Lietkabelio“ atakos pasiekė ir 14 taškų ribą (61:47).

Margiris Normantas taikliu dvitaškiu paskutinę sekundę užbaigė trečiąjį kėlinį, tačiau „Lietuvos rytas“ vis dar atsilikinėjo net 12 taškų (66:54).

Ketvirtas kėlinys

Rokas Giedraitis pataikė iš toli, Laimonas Kisielius pridėjo vieną baudos metimą, o T. Brownas dvitaškį ir skirtumas sumažėjo iki 8 taškų (70:62).

Panevėžio klubas toliau strigo varžovų gynyboje, o T. Browno tritaškis priartino svečius iki 4 taškų (72:68), o R. Giedraitis dviem metimais padarė „Lietkabelį“ pavejamą per vieną taiklų dvitaškį.

Corey Fisheris po ilgos pertraukos rezultatą išlygino 72:72, tačiau taškų badą nutraukė B. Madgenas. „Lietuvos rytas“ rungtyniavo itin žemu penketu – aukščiausias penketo žaidėjas buvo Tayloras Brownas.

Panevėžiečiai susikrovė 6 taškų persvarą, kuri nemažėjo ir, likus žaisti mažiau nei pusantros minutės, aikštės šeimininkai pirmavo 7 taškais. Persvarą paskutinėmis sekundėmis tik didinę „Lietkabelio“ krepšininkai žengė į finalą.

Prieš rungtynes

„Lietkabelis“ dar nėra žaidęs LKL finale, o šansų tai padaryti šiam klubui tik padaugėjo po to, kai stresinį pėdos lūžį patyrė vienas varžovų lyderių Drew Gordonas, kuris, nors ir rungtyniauja, tačiau negali to daryti pilna jėga.

Pirmąsias šios serijos rungtynes Vilniuje 96:85 laimėjo „Lietuvos rytas“ ir išsiveržė į priekį 1-0. Tose rungtynėse naudingiausias buvo Artūras Gudaitis, pelnęs 19 taškų ir atkovojęs 9 kamuolius.

Po to veiksmas persikėlė į Panevėžį, kur, kaip skelbėsi „Cido“ arenos profilis „Facebook“ tinkle, susitikimas vyko „tikroje arenoje“. Taip per dantį buvo traukiamas sostinės klubas, namų rungtynes žaidžiantis ne „Siemens“, o mažojoje „Lietuvos ryto“ arenoje.

Panevėžyje pergalę iškovojo aikštės šeimininkai, kuriuos pašiepti bandė „Lietuvos ryto“ fanai, kurie sakė, kad rungtynės vyks ne arenoje, o dviračių treke. Per didžiąją pertrauką parodomąsias dviračių lenktynes surengę panevėžiečiai laimėjo 90:73.

X faktoriumi tada tapo visą sezoną dėl traumų iš vėžių išmuštas buvęs, bet lemiamu momentu iššovęs Darjušas Lavrinovičius, kuris surinko 20 taškų, o brolis Kšištofas atkovojo 6 kamuolius. Ž. Janavičius atliko net 10 rezultatyvių perdavimų.

Po to sostinėje vykusios rungtynės buvo įtemptos ir nugalėtojas sprendėsi tik jų pabaigoje. Daug vyresnė „Lietkabelio“ komanda šventė pergalę 81:73 ir išsiveržė į priekį. Šių rungtynių naudingiausiu buvo galima rinkti Lorenzo Williamsą, kuris sumetė 15 taškų ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Amerikietis tapo tikru vilniečių galvos skausmu.

Visos šios serijos metu buvo eskaluojamas ne tik arenų klausimas, bet ir Žygimanto Skučo kova su sostinės ekipos žaidėjais. „Lietkabelio“ žaidėjas jau pirmose rungtynėse kaip reikiant nokautavo Drew Gordoną, o į šią kovą vėliau įsitraukė ir kiti „Lietuvos ryto“ žaidėjai.

„Mes jau nesiruošiame pusiaukelėje sustoti. Žinot, „Lietuvos rytas“ yra gera komanda, jie – favoritai, bet žinau, kad atiduosime 100% savęs, o jau kaip bus – taip“, – po pergalingo susitikimo Vilniuje kalbėjo Darjušas Lavrinovičius.