26
A. Butkevičius (nuotr. FIBA)

Ivano Buvos vedamas Vilniaus „Rytas“ (2/2) atsirevanšavo Stambulo „Bešiktaš“ (2/2) ekipai FIBA Čempionų lygos H grupėje ir įsirašė itin svarbią pergalę kovoje dėl vietos kitame etape.

26

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namie pergalę šventė 82:69 (20:14, 21:22, 22:15, 19:18).

Pirmą tarpusavio mačą Stambule 82:79 buvo laimėjęs „Bešiktaš“.

„Ryto“ gretose nesulaikomas buvo I. Buva, kurio sąskaitoje – 27 taškai (6/10 dvit., 2/4 trit., 9/9 baud.) ir 4 atkovoti kamuoliai.

Mačo pabaigoje neišlaikė varžovų trenerio nervai – Ahmetas Kandemiras užsipuolė sekretoriatą, gavo antrą techninę pražangą ir buvo priverstas palikti aikštę. Tiesa, turkas dar ilgai protestavo ir aikštę paliko tik po kelių minučių.

„Rytas“ įspūdingai pradėjo rungtynes – per pirmas dvi minutes varžovus pribloškė uraganiniu puolimu ir išsiveržė į priekį 12:0.

Po varžovų minutės pertraukėlės žaidimas išsilygino ir „Bešiktaš“ iki kėlinio pabaigos sugebėjo sumažinti atsilikimą per pusę, o antrame kėlinyje ir galutinai jį ištirpdė ir patys kelis kartus išsiveržė į priekį.

Vis tik „Rytas“ toliau atrodė kaip geresnė komanda, o fantastiškai puolime žaidęs I. Buva leido vilniečiams po dviejų kėlinių pirmauti penkiais taškais.

Trečiame kėlinyje vilniečiai kelis kartus varžovus privertė paleisti desperatiškus metimus paskutinėmis atakos sekundėmis ir po Mindaugo Girdžiūno bei Margirio Normanto tritaškių susikrovė rekordinę persvarą 61:45.

Vis tik „Bešiktaš“ pasiduoti neketino – buvusio NBA žaidėjo Rondae Holliso-Jeffersono vedami svečiai likus žaisti penkias minutes iki mačo pabaigos pavojingai priartėjo iki 64:69.

Gaisrą užgesino tritaškį pataikęs Kenny Smithas – vėliau kelios „Bešiktaš“ atakos lemiamu metu baigėsi netiksliais metimais ir „Rytas“ triumfavo.

„Rytas“: I. Buva 27, M. Normantas 15, G. Radzevičius 11 (11 atk. kam.), M. Ndouras ir K. Smithas po 10, A. Butkevičius 6, M. Girdžiūnas 3.

„Bešiktaš“: R. Hollisas-Jeffersonas 26, J. Bone’as 13, I. Whiteheadas 11.