66
Rungtynių akimirkos (nuotr. SCANPIX)

Danijelis Subašičius ir Kasperas Schmeichelis surengė įspūdingą šou 11 m baudinių serijoje, bet galiausiai į pasaulio čempionato ketvirtfinalį žengė Kroatijos rinktinė, palaužusi Daniją.

66

Pagrindinis aštuntfinalio rungtynių laikas baigėsi 1:1 (1:1), o abu įvarčiai krito per pirmas keturias minutes.

Baudinių serijoje spindėjo abiejų rinktinių vartininkų žvaigždės, bet galiausiai Kroatija ją laimėjo 3:2. D.Subašičius atrėmė net tris danų smūgius, K.Schmeichelis du.

Vos prasidėjus mačui, pirmąją minutę kamuolį į vartus nukreipė danas Mathiasas Jorgensenas, o vos po kelių akimirkų rezultatą lygino Mario Madžukičius (4 min.), pasinaudojęs apmaudžia Danijos klaida. Po jos kamuolys tiesiog nukrito po kojomis puolėjui prie pat vartų ir jam beliko išnaudoti auksinę progą.

Po tokios smarkios audros atėjo ramybė ir ji kiek užsitęsė, o rinktinės nesugebėjo išsiveržti į priekį. Tam auksinę progą antrojo pratęsimo metu turėjo Kroatiją.

115-ąją minutę Luka Modričius iš pradžių iškišo puikų perdavimą Ante Rebičiui, šis apėjo danų vartininką, bet nespėjo atlikti smūgio į tuščius vartus, nes jį pargriovė M.Jorgensenas. Teisėjas jam parodė geltoną kortelę ir skyrė 11 m baudinį.

Jį mušė L.Modričius, bet buvo netikslus – kamuolį sugavo Kasperas Schmeichelis. Po kelių minučių pratęsimas baigėsi ir rinktinės keliavo mušti 11 m baudinių.

Seriją pradėjo Danijos žvaigždė Ch.Eriksenas, bet jo smūgį atrėmė Danijelis Subašičius. Netrukus tokį pat žygdarbį padarė ir K.Schmeichelis, sustabdęs Milano Badeljo mėginimą.

Pirmasis tiksliai smūgiavo Simonas Kjaeras, išvesdamas Daniją į priekį. Po kelių akimirkų rezultatą lygino Andrejus Kramaričius.

Trečias mušė Danijos veteranas Michaelis Krohnas-Dehli ir tą darė užtikrintai. Po jo sekė Luko Modričiaus eilė. Šį kartą Kroatijos žvaigždė neklydo – 2:2.

Tikslių smūgių serija pasibaigė, kai I.Subašičius atspėjo Lasse Schone’o smūgio kryptį ir atrėmė kamuolį. Tačiau Kroatija ir vėl nepasinaudojo galimybe išsiveržti į priekį, nes K.Schmeichelis atrėmė Josipo Pivaričiaus baudinį.

I.Subašičius pratęsė pasaką, atremdamas trečią danų baudinį, o Kroatija šios klaidos jau neatleido ir tikslų smūgį pasiuntęs Ivanas Rakitičius nutempė savo rinktinę į ketvirtfinalį.

Jame Kroatija žais su Rusija, kuri taip pat tik po 11 m baudinių serijos palaužė Ispaniją.