REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis jau suprato, kad apsauginės veido kaukės nepavyks nusimesti taip greit, kaip norėtųsi, o vis pasirodantys bėrimai ir spuogeliai neretai asocijuojami su kaukių dėvėjimu. Kosmetikė, veido masažo terapeutė Viktorija Baltramiejūnienė pažymi, kad kaukių dėvėjimas kenkia odai, tačiau dažnai atsiradę bėrimai nėra susiję su jų dėvėjimu.

Daugelis jau suprato, kad apsauginės veido kaukės nepavyks nusimesti taip greit, kaip norėtųsi, o vis pasirodantys bėrimai ir spuogeliai neretai asocijuojami su kaukių dėvėjimu. Kosmetikė, veido masažo terapeutė Viktorija Baltramiejūnienė pažymi, kad kaukių dėvėjimas kenkia odai, tačiau dažnai atsiradę bėrimai nėra susiję su jų dėvėjimu.

REKLAMA

V. Baltramiejūnienė sako, kad žmones išties galima perskirti į dvi dalis – tuos, kurie pastoviai keičia kaukes remdamiesi rekomendacijomis ir tuos, kurie nuo pat pandemijos pradžios vis dar dėvi tą pačią apsauginę kaukę.

Keiskite vienkartines kaukes

Visais atvejais, žmonės turėtų laikytis režimo ir vienkartines kaukes keisti kas kelias valandas, o daugkartines prižiūrėti ir nešioti tik švarias.

„Yra kaukės dėvėjimo režimas, kuris atitinka rekomendacijas – kas kelias valandas mums reikia pasikeisti kaukę, jeigu ji yra vienkartinė.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu turime daugkartinę, ją taip pat reikia tinkamai prižiūrėti, nes jos mikroflora, kurią mes tiek įkvepiam, tiek iškvepiam, užsiklaiko kaukėje. Be abejonės, kaukės sterilumas ir švara pasikeičia ir geriausias atvejis, kad kaukė būtų plaunama kiekvieną dieną“, – apie tinkamą kaukių dėvėjimą kalbėjo specialistė.

REKLAMA

Kiekvieną kartą, kai užsidedame kaukę, ji tampa veido odos priešu, o kai kuriais atvejais, netinkamu laiku ją nusiėmus, galime ypač pakenkti odai, todėl V. Baltramiejūnienė pataria kiekvieną kartą apgalvoti, nusiimant kaukę, ypač, kai prasidėjo vėsesni, žvarbesni orai.

„Jeigu lauke yra šalta temperatūra, mes užsidėjome kaukę, svarbiausia, kad kol esame šaltame ore, kaukės nenusiimtume. Susitikote kažkokią pažįstamą ar norisi įkvėpti, kaukę bent laikinai nusiimame, tuomet įvyksta staigus temperatūros šuolis ir mūsų oda tiesiog yra nudeginama. Ypatingai, jeigu yra žvarbus, šaltas vėjas. Mes turime išbūti su kauke iki tol, kol nueisime į komfortišką temperatūrą – įsėsime į automobilį, įeisime į patalpas, tuomet mes galime nusiimti kaukę“, – pataria kosmetikė.

REKLAMA
REKLAMA

Įvykus šalčio nudegimui, oda pradeda niežėti, kai kuriems net kyla mintis, jog tai – alerginė reakcija, tačiau dažniausiai tai išduoda, jog ne laiku ir ne vietoje nusiėmėte kaukę. Nudegimas kenkia kapiliarams ir visam odos sluoksniui:

„Pats iš savęs nudegimas – odos vientisumo pažeidimas, laikina odos trauma. Be abejonės, galime artimiausioje vaistinėje pasitarti su vaistininku, parodyti savo odą ir pasitepti kremu su vitaminais A, D arba kažkokiu riebesniu kremu, naminėmis priemonėmis.“

Naminės gydymo priemonės

Pastebėjus, jog oda nudegusi, niežti ar rausta, specialistė rekomenduoja tepti veidą aliejumi – geriausiai tam tinka lengvi migdolų ar vynuogių kauliukų aliejai, taip pat ir kviečių gemalų ar moliūgų sėklų. Jei po ranka neturite šių aliejų, pirmąja pagalba gali tapti ir namuose esantis geros kokybės alyvuogių aliejus. Tačiau specialistė pabrėžia, jog ir nuo natūralių priemonių gali įvykti alerginė reakcija. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Baltramiejūnienė turi pasiūlymų ir kaip naminėmis priemonėmis nuraminti ir gydyti odą, panaudojant produktus, kuriuos daugelis gali rasti savo namuose.

„Jeigu neturime gero aliejaus, galime pasiimti stipriai prinokusį avokadą, susmulkiname ir tyrelę užtepame ant tų vietų, nes prinokęs avokadas savyje turi išsiskiriančio riebumo, aliejinę terpę.

Galime pasiimti ir grietinėlės, sumaišyti, pavyzdžiui, su smulkintomis avižomis. Mes galime jas sumaišyti ir padaryti tyrelę ir uždėti ant pažeistų vietų. Laikome natūralią kaukę nuo 15 iki daugiausiai 30 minučių“, – naminius būdus vardijo veido masažo terapeutė.

Panaudojus šias priemones, atlikite taktilinį testą – švariomis rankomis palieskite veidą ir pasižiūrėkite, ar oda tose vietose suminkštėjo, dingo šerpetojimo ir tempimo jausmas, oda taip pat turi sureaguoti ir sumažėti paraudimas.

REKLAMA

Atsiradusių bėrimų nelieskite

Kai kuriems žmonėms, nors ir retais atvejais, nuo kaukės dėvėjimo gali atsirasti bėrimai ar spuogeliai, tačiau visada reikia rasti priežasties ir pasekmės ryšį, kas reiškia, jog patvirtinti, kad bėrimas atsirado nuo kaukės galima tik tada, kai aiškiai matoma, jog kažkurį laiką panešiojus veido kaukę atsiranda bėrimas:

„Reikėtų individualiai žiūrėti kiekvieną atvejį, nes viskas priklauso nuo to, kokio lygmens bėrimas. Priklausomai, koks tai bėrimas, kiek jis neramina žmogų, kaip atrodo oda, sprendžiame, ar galima nueiti iki artimiausios vaistinės ir pabandyti tepti kažko, kas yra nuo spuogelių, užgydyti, nuimti vietinį uždegimą. Arba mums reikia kreiptis į specialistą.“

REKLAMA

Specialistė pabrėžia, jog atsiradus bėrimui ar spuogeliams bei niežėjimui, jokiu būdu negalima kasytis ar spaudinėti spuogelių, nes rankos – pagrindinis užkratų pernešėjas. Taip pat svarbi ir tinkama rankų priežiūra.

„Jeigu bėrimas veido srityje, neliesti nešvariu telefonu veido. Tai suponuoja, kad jeigu įvyksta kažkoks bėrimas, mūsų rankų priežiūros režimas turi būti padidintas, mes dezinfekuojamės kiekvieną kartą rankas prieš liečiant veidą ar kaukę, dezinfekuojame mažiausiai du, tris kartus per dieną savo telefoną“, – pataria V. Baltramiejūnienė.

Įprastai atsiradęs bėrimas ar spuogeliai dingsta per 3-7 dienas, tad teisingai prižiūrint odą ir jei tai nėra rimtesnė problema, per tą laiką problema turėtų susitvarkyti. Jeigu taip nenutinka, kreipkitės į reikiamos srities specialistą, kad laiku būtų suteiktas tinkamas gydymas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Riebus kremas – būtinas

Merginoms ir moterims, kasdien naudojančioms makiažą, kaukės dėvėjimas nekelia didesnės rizikos susidurti su veido odos problemomis, nes daugelis priemonių yra geros sudėties. Tiesa, makiažo priemonės, užsidėjus kaukę, dėl kvėpuojant išeinančių garų gali pakeisti cheminę sudėtį, todėl, jei kyla baimių, galite prieš tepant makiažo pagrindą veidą padengti riebesniu kremu.

„Kuomet dėvime makiažą ir kvėpuojame po kauke, yra rizika, kad pasikeis makiažo bazės cheminė sudėtis, nes ji nepritaikyta eiti į pirtį ar šiltnamį. Jeigu žmogus naudoja makiažą, tai yra jo rutininis dalykas, manau, kad neturėtų atsisakyti jo ar kaukės dėvėjimo, bet vieną ir kitą suderinti, pasitikėti makiažu ir makiažo gamintoju“, – kalbėjo pašnekovė.

REKLAMA

Vis dėlto, atėjus vėsesniems orams, pakilus vėjui ar temperatūrai vis krentant, visiems vertėtų rūpintis veido oda ir kiekvieną dieną einant į atvirą erdvę pasitepti veidą riebiu kremu:

„Ištisus metus žmonės privalo dėvėti drabužius išeinant į lauką, o veido drabužis yra apsauginis kremas. Jeigu veidas yra be jokios plėvelės, nuogas, jis neapsisaugo nei nuo saulės spindulių, nei dulkių, sunkiųjų metalų, nei nuo mikrofloros, kuri yra bet kur lauke.

Rudenį ir žiemą tikrai galima nevengti riebesnių ir sunkesnių kremų, kurie yra ne vandens, o aliejaus pagrindu. Odai tas tinka ir patinka. Pirmas dalykas, vanduo reaguoja į šaltą orą ir gaunasi, kad mes faktiškai suledėjusį vandenį ant savęs nešiojame, yra nudegimo tikimybė, todėl kremas turėtų būti aliejaus pagrindu.“

@Cha Galit juoktis, bet aš nėšioju vieną kaukw apie pusmetį. Nusiperku ir pirmiausia, svarbiausia dar nedėvėtą su muilu gerai išplaunu, o tada kur reikia užsidedu ir vėl į tašę, dažnai tai tikrai neplaunu, na tik kai susitepa, Gal jau trečią nešioju nuo pat šito cirko pradžios ir nieko, jokios net slogos neturėjau, gal todėl, kad jokios baimės, na baimė buvo pačioje pradžioje kai tik paskelbė, bet kai supratom gal po poros savaičių jokios baimės, tokia tvarka tai užsidedam, bet kai svečiai suvažiuoja, ar patys nuvažiuojam, tai visada apsikabinam, pasibučiuojam ir jokių ligų. O jei susirgsim tai gydysimės, tik aišku pas šeimos daktarą tai nesikreipsim.
Tikrai nesu is tu, kur keicia kauke 5x per diena, bet noreciau pamatyti ta, kuris devi "ta pacia kauke nuo pandemijos pradzios":) :):)
Šimonei ir dulkiui vienodai rodo, tie jūsų veidukai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų