6
R. Jokubaitis (nuotr. SCANPIX)

Pergalę Ispanijos grandų derbyje iškovojo Madrido „Real“ (5/0), namuose 65:64 (12:19, 16:11, 23:11, 14:23) įveikęs „Barcelonos“ (4/1) ekipą. Abi komandos iki šiol buvo laimėjusios po 4 rungtynes ir nepatyrusios nė vieno pralaimėjimo. Po šios pergalės „Real“ tapo vienvaldžiu Eurolygos lyderiu.

6

Ilgą laiką dviženkliu skirtumu pirmavo „Real“, tačiau ketvirtajame kėlinyje Barselona sugebėjo priartėti iki 2 taškų žymos ir netgi turėjo galimybę išlyginti rezultatą.

Abi komandos neturėjo svarbių žaidėjų – katalonai vertėsi be Nicolaso Laprovittolos, o madridiečiai – Guerschono Yabuseles. „Barcelona“ diktavo sąlygas 1,5 kėlinio, kai turėjo 14 taškų pranašumą – 30:16. Per likusias 6 antrojo ketvirčio minutes „Real“ į savąjį krepšį nepraleido nė taško, o pati įmetė 12 ir pasivijo varžovus – 28:30. Savo sėkmingą atkarpą šeimininkai pratęsė ir po didžiosios pertraukos, kai įmetė dar 4 taškus iš eilės bei išsiveržė į priekį – 32:30. Toliau įsibėgėjusi Madrido ekipa po truputį didino savo atotrūkį ir sužaidus trisdešimt minučių jau turėjo dviženklį atotrūkį – 51:41.

33-ąją minutę „Real“ jau turėjo 14 taškų pranašumą, bet Roko Jokubaičio gera atkarpa leido atgaivinti svečių viltis – 49:57. Toliau „Barca“ kabinosi varžovams į atlapus ir likus kiek daugiau nei 2 minutėms dar labiau priartėjo – 54:58. Dar labiau įtampa pakilo likus 48 sekundėms, kai Tomašas Satoransky išlygino rezultatą – 59:59. Facundo Campazzo sumetė svarbias baudas (61:59), o „Barcos“ ataka buvo netiksli.

Dar kartą pražanga sustabdytas F.Campazzo vėl buvo tikslus tik kartą – 62:59. Čia pat pražangų taktikos griebėsi ir „Real“, tad prie baudų metimo linijos stojo T.Satoransky, bet ranka sudrebėjo ir jam – 60:62. Likus 8 sekundėms dar kartą argentinietis stojo prie baudų metimo linijos ir šįkart pataikė tik sykį – 63:60. T.Satoransky gavo šansą pasitaisyti, kai gavo mesti tris baudas, bet prametė dvi iš trijų (61:63), o likus 3 sekundėms Mario Hezonja sumetė baudas (65:61) ir įtvirtino „Real“ pergalę.

Abi komandos tragiškai atakavo iš toli – „Real“ pataikė vos 2 tritaškius iš 22 (9,1 proc.), o katalonai realizavo tik 5 iš 20, kas yra 25 proc. R.Jokubaitis per 22 minutes pelnė 6 taškus (3/8 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, išprovokavo pražangą, 2 sykius suklydo, 2 kartus prasižengė ir surinko 7 naudingumo balus.