Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ atsitiesė po siaubingos mačo pradžios Ispanijos Karaliaus taurės turnyro finale ir laimėję „El Clasico“ iškovojo trofėjų. Vienu svarbiausiu pergalės kalvių tapo Rokas Jokubaitis, ketvirtame kėlinyje pelnęs 9 taškus.

16 taškų deficitą panaikinusi „Barcelona“ finale prieš amžiną varžovą Madrido „Real“ triumfavo 64:59 (5:19, 13:10, 23:17, 23:13).

Š. Jasikevičius kaip treneris su „Barcelona“ Ispanijos Karaliaus taurę laimi antrą kartą. Tai – ketvirta iš eilės „Barcelonos“ pergalė prieš „Real“ šiame sezone.

R. Jokubaitis per 17 minučių pelnė 12 taškų (2/2 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.) ir atliko tris rezultatyvius perdavimus.

„Barcelona“ tragiškai pradėjo rungtynes – per pirmą kėlinį sukrapštė vos penkis taškus, pataikydama vieną metimą iš 13 ir atsiliko 5:19.

Antrame kėlinyje katalonai savo puolimo neužkūrė, bet taip pat pradėjo labai solidžiai gintis ir stabilizavo padėtį aikštėje, nors „Real“ ir išlaikė dviženklį pranašumą.

Po pertraukos Š. Jasikevičiaus auklėtiniams pavyko nukirpti atsilikimą iki šešių taškų, bet „Real“ greitai jį atstatė iki dviženklio.

Katalonus dar vienam spurtui kėlė Nikola Mirotičius, pataikęs du tritaškius iš eilės, bet karališkasis klubas vis laikėsi ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo penkių taškų pranašumą.

Ketvirtą kėlinį „Barcelona“ pradėjo keturias minutes neleisdami „Real“ pelnyti nė taško ir po Nicko Calatheso dvitaškio pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį – 48:46.

Netrukus puikią atkarpą sužaidė ir R. Jokubaitis, pataikęs tritaškį, o po to dvi iš eilės „Barcelonos“ atakas pabaigė dvitaškiais su pražanga. Po 9 iš eilės lietuvio taškų katalonai pirmavo 57:53.

Tikra drama prasidėjo paskutinę minutę – Sergio Llullas pelnė keturis taškus iš eilės ir išlygino rezultatą.

Kitoje aikštės pusėje N. Mirotičius išprovokavo pražangą ir realizavęs abu baudos metimus sugrąžino persvarą savo klubui 61:59.

Po minutės pertraukėlės Gabrielis Deckas lengvai prasiveržė po krepšiu, bet visiškai laisvas prametė. „Real“ privalėjo prasižengti ir tą padarė prieš N. Mirotičių, kuris vėl neklydo ir didino persvarą iki keturių taškų.

Rudy Fernandezas prametė iš toli ir tai buvo viskas – „Barcelona“ vėl triumfavo.

„Barcelona“: N. Mirotičius 19, R. Jokubaitis 12, B. Daviesas 10, S. Šanli 9.

„Real“: Th. Heurtelis 10, A. Abalde ir G. Deckas po 8, S. Llullas ir R. Fernandezas po 6.