Pirmajame Rio de Žaneiro olimpiados pusfinalyje penktadienį Pau Gasolio vedama Ispanijos rinktinės užkūrė gerą pirtį amerikiečiams, tačiau įveikti nesugebėjo. JAV „Svajonių komanda“ įveikė ispanus 82:76 (26:16, 19:22, 21:18, 16:19) ir pirmoji žengė į finalą. Ten jų lauks Serbijos – Australijos dvikovos nugalėtojas.

22 taškais prie pergalės prisidėjo Clay'us Thompsonas, 14 – Kevinas Durantas, 13 – Kyrie'is Irvingas, po 9 – DeAndre Jordanas (16 atkovotų kamuolių) bei Kyle'as Lowry'is. Ispanų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Pau Gasolis (23 tšk.), Sergio Rodriguezas (11 tšk.) ir Juanas Carlosas Navarro (9 taškai).

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Pau Gasolis paneigia visus gandus, kad nepasirodys rungtynėse – į aikštę išeina jau starto penkete. Dvikovą sėkmingiau pradeda amerikiečiai – netrukus susikrauna dvigubą pranašumą 14:7. „Svajonių komandą“ stabdo fantastiškai žaidžiantis Pau Gasolis – jo 12 taškų ir po pirmojo kėlinio JAV rinktinė priekyje 26:17. Kovą dėl kamuolių amerikiečiai laimėjo 16:6.

Antras kėlinys

Antras kėlinys prasideda dviem techninėmis pražangomis tiek ispanams, tiek amerikiečiams. Iš šios situacijos sėkmingiau „išlipa“ Sergio Scariolo auklėtiniai – žaisdami be Pau Gasolio jie spurtuoja ir mažina skirtumą iki 3 taškų 30:33. Teisėjai siautėja – padalina dar tris technines pražangas krepšininkams šiame ketvirtyje. Po taiklaus K. Thompsono tritaškio didžioji pertrauka prasideda ispanams atsiliekant 39:45.

Trečias kėlinys

Po pertraukos ispanai visomis jėgomis stengiasi nepaleisti varžovų iš akiračio ir jiems tai pavyksta – kova vyksta lygi. D. Jordanas linksmina publiką ir galingai kartodamas atšokusį kamuolį iš viršaus, ir blokuodamas P. Gasolį ir žingsniuodamas, kai išbėga vienas prieš krepšį. Penktą pražangą gauną ir visam laikui ant suolo sėdasi JAV centras D. Cousinsas. Po trečiojo kėlinio amerikiečiai priekyje 66:57.

Ketvirtas kėlinys

Ketvirčio pradžioje amerikiečiai naudojasi varžovų stabtelėjimu ir netrukus pirmauja jau 15 taškų – 72:57. Ispanų puolimą pagyvina N. Mirotičius, Europos čempionai mėgina kabintis į rungtynes ir skirtumas tirpsta – 69:78. Visgi stebuklas neįvyksta – JAV „Svajonių komanda“ žengia į finalą, o ispanams lieka žaisti dėl olimpinės bronzos.

Situacija prieš rungtynes

Ispanija 2006 metais laimėjo pasaulio čempionatą, ne jie, o graikai nugalėjo LeBroną, Wade‘ą ir visą amerikiečių kampaniją. Pastarosiose dvejose olimpiadose ispanai finale davė gerą kovą, tačiau įveikti JAV „Svajonių komandos“ jiems nepavyko. Per 11 tarpusavio rungtynių olimpiadose Ispanija areną palikdavo nuleistomis galvomis.

Kevino Duranto vedama JAV rinktinė Rio de Žaneiro olimpiadoje žingsniuoja be pralaimėjimų - laimėjo visas penkias rungtynes grupės varžybose, o ketvirtfinalyje ilgai nesiterliojo su Argentina - 105:78. Tuo tarpu ispanai sunkiai įsibėgėjo - pradėjo nuo dviejų pralaimėjimų, tačiau 109:59 sutriuškinę Lietuvą jie tarsi naujai atgimė ir ketvirtfinalyje 92:67 išsiuntė namo prancūzus su Tony Parkeriu.

Ispanijos rinktinės treneris Sergio Scariolo, stovėjęs prie komandos vairo ir 2012 metais, kai amerikiečiai Londone įveikė ispanus 107-100, teigia, kad bet koks rezultatas geras, jei tik viskas atiduota aikštėje.

„Turime išeiti iš aikštės su jausmu, kad padarėme aikštėje viską, ką galėjome, - sakė jis – Mūsų tikslai ir viltys išsipildys, jei padarysime viską, kas mūsų rankose. Turime nepamiršti, kad bus ir dar vienos rungtynės.“

Taigi pasaulio reitingo lyderė prieš planetos antrąją rinktinę. Kitos rungtynės laimėtojams bus kova dėl aukso, o pralaimėjusiems – dėl bronzos medalių. Kitame pusfinalyje nuo 1.00 val. žais lietuvius ketvirtfinalyje nuskriaudę australai ir serbai.